Eesti uudised

Katri Raik: Narva koliv president peaks end kohalike soovidega kurssi viima (38)

Toimetas Denes Kattago, 28. detsember 2017 13:12
SKA rektor Katri Raik Foto: Tiina Kõrtsini
Narva eluga hästi kursis olev sealse linnavolikogu liige ja sisekaitseakadeemia rektor Katri Raik ütles, et president Kersti Kaljulaid peaks enne kuuks ajaks Narva kolimist tegema selgeks, mida narvakad temalt ootavad ja kohtuma ka lihtsate inimeste ning kodanikuaktivistidega.

Ta soovitab presidendil enne Narva minemist küsida Narva inimeste käest, mida sellest ideest arvatakse, mida temalt oodatakse ja siis panna kokku Narvas olemise kontseptsioon, sest nii saaks sellest kuust ajast võtta välja kõige rohkem kasu Narva inimeste jaoks, vahendab ERRi uudisportaal.

Samal teemal

Samuti tahab Raik, et president ja kantseleitöötajad käiksid kohalikus toidupoes, mõnel kultuuriüritusel, haiglas ja hooldekodus.

"Need ei peaks olema sellised pidulikud kohtumised linnavalitsuses ja Tartu ülikooli Narva kolledžis, kus ka ikka käiakse, aga need peaks olema kohtumised Narva Bazaari, Narva eelarvamusfestivali eestvedaja Valerija Lavrovaga, Narva noore peaarhitekti Ivan Sergejeviga, Narva ajakirjanikega. Need peaksid olema natuke raamist välja kohtumised kodanikuühiskonna aktivistidega," soovitas Raik.

Ta arvas, et kui president jõuab kuu aja jooksul selgusele, et Narva vajab näiteks seda, et riigimakse tuleb rohkem tuua Narva tagasi, et arendada Narva ettevõtlust ja presidendil õnnestub veenda Eesti poliitikuid, et see on üks hea mõte, ja Narvale sünnib midagi head, siis see on lõpmata hea algatus.

Raik võttis presidendi plaani suhtes põgusalt sõna ka suhtlusvõrgustikus:

Samal teemal

13.01.2018
President kolib Narva, tulevane asupaik meenutab sõjatandrit
04.01.2018
President premeeris heldelt oma kantselei juhti Riisalot
27.12.2017
President Kaljulaid lubas kantseleiga kuuks ajaks Narva kolida
29.11.2017
FOTOD JA TV3 VIDEO | Selline on sisekaitseakadeemia Narva õppehoone arhitektuurilahendus