Eesti uudised

Soovitakse rajada klooster!

Ka Eesti õigeusu kirik tahab riigilt 1,4 miljonit okupatsioonikahjudeks (37)

Toimetas Denes Kattago, 28. detsember 2017 09:03
EAÕK metropoliit Stefanus (keskel)Foto: Teet Malsroos
Sarnaselt Eesti evangeelsele luterlikule kirikule (EELK) soovib ka Eesti apostlik-õigeusu kirik (EAÕK) sõja ja okupatsiooni käigus tehtud ülekohtu heastamiseks toetust 1,423 miljonit eurot, millega tahetakse rajada mungaklooster.

"Palume täiendavalt eraldada omandireformi reservfondist tagastamatu toetusena 1 423 000 eurot EAÕKile sõja ja okupatsiooni käigus omandiõiguse rikkumisega tehtud ülekohtu heastamiseks ja võrdse kohtlemise tagamiseks," kirjutavad rahandusministeeriumile saadetud taotluses Tallinna ja kogu Eesti metropoliit Stefanus ning arhon Tõnis Rüütel.

Stefanuse ja Rüütli sõnul on täiendava taotluse esitamine õigustatud, kuna selleks, et EAÕK oleks rahvusvaheliselt tunnustatud õigeusu kirikuna Eestis, on hädavajalik rajada kloostrid.

"Nunnakloostri rajamisega Saaremaal on juba alustatud ja klooster juba põhimõtteliselt toimib, järgmisena tuleb rajada mungaklooster."

Eelmisel nädalal esitas EELK rahandusministeeriumile taotluse saada sõja ja nõukogude okupatsiooni ajal kirikutele tehtud ülekohtu heastamiseks 6,753 miljonit eurot.

Samal teemal

08.03.2018
Õiguskantsler pöördub kirikutele okupatsioonikahjude kompenseerimise pärast kohtusse
15.02.2018
JÜRGEN LIGI: valitsuse otsustest jääb mulje nagu Eesti oleks end ise okupeerinud
26.01.2018
Kirikute nõukogu küsib riigilt 655 000 eurot toetust juurde
29.12.2017
Kirikud said valitsuselt jõulukingiks kaheksa miljonit

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee