Eesti uudised

Kuulsid imelikku mürinat? Õhuturbe hävitajate piloodid harjutavad Eesti õhuruumis (18)

Toimetas Silja Ratt, 27. detsember 2017, 10:52
F-16Foto: Reuters/Scanpix
Tänasest reedeni teevad Eesti kohal harjutuslende Ämari lennubaasis õhuturbemissioonil teenivad Belgia õhuväe piloodid hävituslennukitel F-16.

Lennukid lendavad üle Eesti madallennu aladel ning mitte madalamal kui 152 meetrit (500 jalga) ja eelistatavalt asustatud punktidest eemal.

Samal teemal

NATO liikmesriigid eraldavad õhuväe õppuste ja harjutuste, sealhulgas madallendude, läbiviimiseks kindlad osad oma õhuruumist. Ka Eesti, Läti ja Leedu on eraldanud oma õhuruumis piirkonnad madallendude sooritamiseks. Madallende sooritatakse kokkuleppel lennuameti ja Lennuliiklusteeninduse aktsiaseltsiga.

Põhja-Atlandi Nõukogu otsuse kohaselt valvavad NATO liikmesriikide õhujõud Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi rotatsiooni korras alates 29. märtsist 2004, mil Balti riigid said NATO liikmeks. Balti riikide õhuturve moodustab osa NATO targa kaitse kontseptsioonist, mille eesmärk on säästa alliansi liikmesriikide ressursse, panustades erinevatesse võimekustesse ühiselt.

Belgia õhuväe lennusalk võttis Balti riikide õhuturbe üle 5. septembril. Šiauliai lennubaasis paikneb alates 30. augustist USA õhuväe lennusalk, mille relvastuses on hävitajad F-15.

18 KOMMENTAARI

a
Alfapeet 28. detsember 2017, 00:57
Täitsa tore. Las lendavad rohkem. Mulle igatahes meeldib. Aga miks täna 13 ajal üksik hävituslennuk üle Keila lendas? Ma arvasin, et nad lendavad kahekesi.
k
Kas see 27. detsember 2017, 18:55
vingumine juba läilaks ei lähe kätte? Endist teist ju asja pole, eks siis peavad võõrad selle eest hea seisma... Kommentaariumis olete küll ülikõvad tegijad.
Loe kõiki (18)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee