Vatikani sandarmid võtsid Püha Peetruse väljakul kinni Femeni liikme, kes üritas röövida jeesuslapse nuku.Foto: Reuters / Scanpix
Aadu Hiietamm 25. detsember 2017 22:21
Vatikanis Püha Peetruse väljakul hüppas paljaste rindadega naisaktivist  esimesel jõulupühal üle aia Vatikani jõulusõime, karjus: „Jumal on naine!“, ja üritas sealt ära viia jeesuslast kujutavat nukku, vahendab Ilta-Sanomat. „Jumal on naine!“ oli kirjutatud ka tema paljale seljale. 

Vatikani sandarmid pidasid korrarikkuja ja tema kaaslase kinni. Neid süüdistatakse usklike tunnete haavamises ja varguskatses. Jõulusõime rünnati kaks tundi enne seda, kui paavst Franciscus esines Püha Peetruse väljakul 50 000 inimesele jõululäkitusega, milles kutsus rahule Jeruusalemmas ja vastastikusele usaldusele Korea poolsaarel ning rõhutas, et lapsed saavad maailma konfliktides kannatada.  

Ukrainas 2008. sündinud naisliikumine Femen andis oma veebileheküljel hiljem teada, et sekstremist Alisa Vinogradova varastas Püha Peetruse väljakul Vatikani jõulusõimest jeesuslast kujutava nuku. Tegemist oli protestiaktsiooniga naiste õigusi lämmatava Vatikani vastu. Muu hulgas heidetakse viimasele ette eitavat suhtumist abortidesse ja rasestumisvastastesse vahenditesse.   

Femen nõuab Vatikanilt oma seniste dogmade ümbervaatamist ning kui seda ei tehta, siis põhjustab ta Pühale Toolile juba selles maailmas põrgupiinu.