Maailm

FOTOD | Paljaste rindadega aktivist üritas varastada jeesuslast (14)

Aadu Hiietamm, 25. detsember 2017 22:21
Vatikani sandarmid võtsid Püha Peetruse väljakul kinni Femeni liikme, kes üritas röövida jeesuslapse nuku.Foto: Reuters / Scanpix
Vatikanis Püha Peetruse väljakul hüppas paljaste rindadega naisaktivist  esimesel jõulupühal üle aia Vatikani jõulusõime, karjus: „Jumal on naine!“, ja üritas sealt ära viia jeesuslast kujutavat nukku, vahendab Ilta-Sanomat. „Jumal on naine!“ oli kirjutatud ka tema paljale seljale. 

Vatikani sandarmid pidasid korrarikkuja ja tema kaaslase kinni. Neid süüdistatakse usklike tunnete haavamises ja varguskatses. Jõulusõime rünnati kaks tundi enne seda, kui paavst Franciscus esines Püha Peetruse väljakul 50 000 inimesele jõululäkitusega, milles kutsus rahule Jeruusalemmas ja vastastikusele usaldusele Korea poolsaarel ning rõhutas, et lapsed saavad maailma konfliktides kannatada.  

Ukrainas 2008. sündinud naisliikumine Femen andis oma veebileheküljel hiljem teada, et sekstremist Alisa Vinogradova varastas Püha Peetruse väljakul Vatikani jõulusõimest jeesuslast kujutava nuku. Tegemist oli protestiaktsiooniga naiste õigusi lämmatava Vatikani vastu. Muu hulgas heidetakse viimasele ette eitavat suhtumist abortidesse ja rasestumisvastastesse vahenditesse.   

Femen nõuab Vatikanilt oma seniste dogmade ümbervaatamist ning kui seda ei tehta, siis põhjustab ta Pühale Toolile juba selles maailmas põrgupiinu. 

Samal teemal

09.02.2018
Paavst külastab Eestit 25. septembril
31.00.2018
Paavsti visiidi eel saab katoliku katedraal 125 000 eurot
16.00.2018
Paavsti vabandus Tšiili pedofiilpreestrite ohvrite ees polnud piisav
07.11.2017
FOTO | Paljas ja mõlaga daam nõudis Kiievis Porošenko ja Saakašvili lahkumist