Eesti uudised

Tartu ülikooli rektori kohusetäitja kandidaat on selgunud  (21)

Mariann Prooses, 24. detsember 2017 13:55
Tartu ÜlikoolFoto: Aldo Luud
Pühapäeval kogunenud Tartu ülikooli rektoraat valis ühehäälselt rektori kohusetäitja kandidaadiks religiooni- ja suhtlemispsühholoogi Tõnu Lehtsaare. Lõpliku otsuse, kes rektori kohusetäitjaks saab, langetab kolmapäeval, 27. detsembril erakorraliselt kokku tulev ülikooli senat. 

"Seda, kes rektori kohusetäitjaks saab, täna veel ära ei otsustatud, kuid rektoraadi üksmeelne ettepanek on määrata kohusetäitjaks Tõnu Lehtsaar," rääkis Õhtulehele Tartu ülikooli kommunikatsioonijuht Kristina Kurm ning lisas, et kuna lõpliku otsuse langetab senat, siis enne kolmapäeva midagi kindlat öelda ei saa. 

Samal teemal

Ülikooli akadeemiline sekretär Andres Soosar selgitas, et senati liikmetega on konsulteeritud ning kolmapäeval, 27. detsembil tuleb senat erakorraliselt kokku. Samas ei ole välistatud, et kohusetäitjaks võb saada mõni teine kandidaat. "Juriidilises printsiibis seda täiesti välistada ei saa. Hääletamisel on alati võimalik see olukord, et hääletustulemus ei ole ootuspärane," selgitas Soosaar. 

Rektoraadi valikut Tõnu Lehtsaare kasuks põhjendas Soosaar sellega, et Lehtsaar on varasemalt, 2007. aastal samas rollis olnud ning sai selle ülesandega väga hästi hakkama. "Teiseks on ta ülikooli nõukogu liige. Kolmanda punktina sai otsutavaks, et professor Lehtsaar on teada-teada tuntud kui tasakaalukas, stabiilsust loov isik, kes tegeleb nõustamisega, konfliktide lahendamisega ja on hästi respekteeritud asjatundja sellel alal. Üleminekuperiood tema juhtimisel kindlasti kulgeks stabiilselt, kodurahu oleks tagatud. See loob soodsa pinnase ka järgmisteks rektori valimisteks," rääkis Soosaar. 

Tartu Ülikooli põhikirja kohaselt määrab rektori kohusetäitja ülikooli senat. Senat koguneb erakorralisele istungile kolmapäeval, 27. detsembril kell 10.15. Kohusetäitja tööperiood on kuni üks aasta. Otsuse rektori valimiste väljakuulutamise kohta teeb Tartu Ülikooli nõukogu.

Rektor professor Volli Kalmu ärasaatmine on laupäeval, 30. detsembril kell 11 Tartu Ülikooli aulas.

Samal teemal

23.04.2018
Valimiskogu valib neljapäeval Tartu ülikoolile uue rektori
30.12.2017
GALERII | Aitäh sulle, rektor Volli Kalm! Jää hüvasti!
27.12.2017
Ühehäälselt: Tõnu Lehtsaar on Tartu Ülikooli rektori kohusetäitja
24.12.2017
Tallinna ülikool mälestab varalahkunud TÜ rektor Volli Kalmi