Jõulud

5 nutisoovitust stressivabadeks jõuludeks 

Toimetas Denes Kattago, 24. detsember 2017, 09:40
Christmas GiftFoto: Mailiis Ploomann
Jõululaupäev on käes, kuid paljud ei ole jõudnud rahulikule pühade veetmisele veel mõelda ega ka soovitud kingitusi ja üllatusi lähedastele välja valida.

"Iseäranis enne jõule kipub väga paljudel meist jääma aega üha napimaks, sest lisaks töistele aastalõpu toimetustele ja kokkuvõtetele, vajab planeerimist nii jõuluvana kingikoti sisu kui ka üllatused ja mõnusad koosolemised pere ja sõpradega," ütleb Elisa tooteturunduse osakonna juht Mailiis Ploomann ja annab nõu, kuidas saab nutimaailm aidata jõuludeks ja näärideks rahulikult valmistuda ning kõik vajaliku ära organiseerida.  

Üks mugavamaid rakendusi aja ja kohustuste planeerimiseks on Swipes. Seda saab soovi korral kasutada ka kinginimekirjade koostamiseks ning rakendus võimaldab jagada ülesanded erinevatesse kategooriatesse nagu näiteks kodu, töö, poodlemine. Samuti saab keskkonda ise lisada ülesannetele alajaotusi ning tähtaegu ja meeldetuletusi. Nii saab näiteks teha ka ühe suure nimekirja „Kingitused” ning selle alla märkida, kellele ja mida oleks veel tore või vajalik soetada.

Kulude haldamiseks ja kontrolli all hoidmiseks on soovitav kasutada ka enam-vähem samal põhimõttel toimivaid virtuaalseid rahakotte -  HomeBudget, Spendee, YNAB. Rakendused võimaldavad üles märkida ka oma kontoseisu, kulutused ja saada ka visuaalne ülevaade, kui palju ja kuhu raha kulub. Need on head abimehed juhul, kui on vajalik oma kuludel täpselt silm peal hoida ning vältida olukorda, et jaanuaris, pärast suuri pühi haigutab rahakotis tühjus.

Lihtne pühadeteemaline rakendus on Christmas Gift List, mis võimaldab koostada nimekirja inimestest, keda on soov pühade ajal kingiga meeles pidada ning määrata ka eelarve iga kingisaaja jaoks. Ostetud kingitused koos summadega saab iga nime juurde märkida ning seejuures pidada arvet, millised on pakitud, millised veel pakkimata. Samal põhimõttel toimib Christmas Planner, mis aitab koostada kinginimekirju ning jälgida kulutusi.

Kui aga kingiostud on tõesti jäänud viimasele minutile ning e-poodidest ega ka tavakauplustest enam kinke soetada ei jõua, siis on ideede ammutamiseks taas abi äpimaailmast. Alati on tore kingitus mõni kinkekaart, mida saab üle veebi soetada kiiresti ja lihtsalt olgu selleks mõne kino, teatri või ilusalongi vautšer. Samuti saab ühe ideena näiteks oma lähedastele kinkida ligipääsu eestikeelsele e-raamatute keskkonnale Elisa raamat. Lisaks vahvale kingile, saab sealsest raamatuvalikust otsida ka jõululuuletusi kingi lunastamiseks või retseptiraamatuid piduroogade valmistamiseks.

Pühadetunde tekitamiseks ja kodu kaunistamiseks saab inspiratsiooni koguda aga näiteks Pinterest ideepangast. See sisaldab väga palju huvitavaid, lihtsaid ning eripalgelisi ideid kodu dekoreerimiseks, jõulumenüü koostamiseks ja ka kingiideede kogumiseks või üllatuste meisterdamiseks. 

Lisaks on meeleolu loomiseks võimalik lülitada teler Starmani TV populaarse pühadekanali peale, kust saab nautida kaminatuld ja kuulata puude praksumise heli. Kui tuleva aasta detsembri nädalad on aga juba sedavõrd tihedad ja kiired, et kipub jõuluaeg lausa ununema, siis on olemas rakendus Christmas countdown, mis ütleb täpselt, kui kaugel on jõulud. 

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee