Eesti uudised

VIDEOUSUTLUS | Presidendil on raske mõista miks alkohol meie inimestele nii oluline on (505)

Toimetas Denes Kattago, 23. detsember 2017 21:13
Aastalõpu intervjuu, Kersti KaljulaidFoto: Stanislav Moshkov
President Kersti Kaljulaid tunnistas Anu Välbale antud aastalõpu intervjuus, et ta mõistab, miks Eesti elanikud Lätis alkoholirallil käivad, kuigi ta ise ei ole väga suur kangema alkoholi tarvitaja ja piiritus seostub meie riigipeale alati laboratoorsete töödega.

"Mina olen elanud kaua Luksemburgis, kus kõik piirikülad sisaldavad tohutul hulgal bensiinijaamu ja samal ajal käivad sealt riigist kõik inimesed Saksamaale ja Belgiasse toidupoodi, sest nii on odavam. Kui meil kord juba on inimeste ja kaupade vaba liikumine ja eurotsoon ehk raha ei ole ka vaja vahetada, siis see on ju ainult normaalne," ütles Kaljulaid ERRi uudisportaali vahendusel.

Kaljulaid tunnistas, et peaaegu kõik, kellega ta on kohtunud on siis kui kõlab sõna "Estonia", siis sinna ette lisanud "e" peaaegu et automaatselt.

"Oli üks kohtumine, kus kohal viibis ka tema abikaasa ja siis Donald Trump. Ja ta ütleski: et nii, siin on tütarlaps Euroopast, e-Estonia on see, kuidas nad seal kutsuvad seda digitaalset riiki. Ja tõepoolest, ka tema teab."

Samal teemal

30.11.2018
SÜNNIPÄEVAGALERII | Palju õnne, president Kersti Kaljulaid!
14.02.2018
VIDEOUSUTLUS | Ülle Madise: üha segasemaks kirjutatud seadused tuleb rahvale selgeks teha
31.00.2018
USUTLUS | Ossinovski: alkoholipoliitika kokkuvõtetega peame ootama maikuuni
30.00.2018
Soome õlletootjad: lahja õlle aktsiis peab langema Eesti tasemele