Pildita oli jäänud ka Tasku Keskuse ette püstitatud ekraan.Foto: Lugeja foto
Toimetas Maarit Stepanov 23. detsember 2017 14:30
Tartu kesklinnas olid täna paljud tarbijad ilma elektrita ning varugeneraatoriteta kaubandusasutused panid oma uksed seetõttu kinni või töötasid küünlavalgel. Ligikaudu 600 tarbijat on aga endiselt ilma elektrita.

Õhtulehe lugeja sõnul sattus ta elektrikatkestusega silmitsi, kui avastas, et Tasku keskus on hämar ning sealne toidupood katkestuse tõttu suletud. Ka läheduses asuva Tartu avaturu hoonetes valitses pimedus. "Väikeste lettide müüjad töötavad küünlavalgel," kirjeldas ta ja lisas, et kohati oli vaatepilt isegi romantiline. 

Elektrilevi teatas, et kell 14.13 taastati Tartu kesklinnas ühenduse kõikidele tarbijatele. Tähtvere piirkonnas loodetakse ühendus taastada lähitundide jooksul. Esialgsetel andmetel põhjustas kell 10.37 elektrikatkestuse rikkeline maakaabel, mõjutades eelkõige kesklinna ja Tähtvere tarbijaid. Vooluta jäi kokku 990 tarbijat. Kui kesklinna tarbijad, sealjuures suuremad ärid, said elektri juba tagasi, tegeletakse veel Tähtvere elanike elektriühendusega: sealkandis on vooluta veel 604 tarbijat. Ühendus loodetakse taastada kuni kahe tunni jooksul.