Nikki HaleyFoto: Reuters/Scanpix
Toimetas Silja Ratt 22. detsember 2017 19:14
Eile viidi läbi ÜRO-s läbi hääletus, kus riigid said ostustada, kas nad toetavad ÜRO peaassamblee resolutsiooni, mis kritiseeris USA otsust tunnustada Jeruusalemma Iisraeli pealinnana. Eesti otsustas resolutsiooni toetada ning nüüd on ka selle esialgsed tagajärjed selgunud.

USA suursaadik Nikki Haley ja Donald Trump rääkisid enne eilset ÜRO hääletust, et USA pöörab oma tähelepanu sellele, kuidas riigid hääletavad ning kui otsustatakse hääletada USA vastu, ei jää see tagajärgedeta.

Business Insider kirjutab, et sellele vaatamata hääletas 128 riiki resolutsiooni poolt ehk USA vastu. Üheksa riiki olid otseselt USA otsust kritiseeriva resolutsiooni vastu ning 56 riiki ei võtnud hääletusest osa või jäid erapooletuks. 

Täna said kõik resolutsiooni vastu hääletanud või erapooletuks jäänud riigid Nikki Haleylt kutse peole, kus neid tänatakse sõpruse eest Ameerika Ühendriikidega. Kuna Eesti hääletas USA otsust laitva resolutsiooni poolt, siis meie kutset ei saanud.

Samal teemal

Kommentaarid  (205)

maxs 24. detsember 2017 09:33
Ehk näitas ka eesti oma selgroogu, alati ei pea lömitama suuremate ees.
maxs saa kaineks 24. detsember 2017 12:48
lömitab ja kuidas veel ja ikka selle euroliidu ees. Võiks kordki seal oma selgroogu näidata ja anda teada, et eesti on jätkuvalt vaba ja suverääne riik.
to: maxs 26. detsember 2017 07:05
eesti näitas oma rumalust.
!!! 24. detsember 2017 02:11
Torkab silma meie moderaatorite erapoolikus. Näiteks kriiskab keegi punaroosa ajaloodiletant 16:22 hüsteeriliselt et " too üks fakt,kus venemaa on meid viimase 1000 a. jooksul sõjaliselt rünnanud". Kirjutasin kaks pikka selgitavat kommentaari. Esimeses sellest, kuidas Aleksandr Nevski oma venna, Vladimiri-Suzdali suurvürsti driužiina ja oma ustava liitlase, Batu khaani saadetud ratsaväesalkade abil 1242.a. Ugandit rüüstas ja vallutada üritas. samuti Eesti alade okupeerimisi 1030-1069 vürst Jaroslavi, 1558-1583 Ivan Groznõi, 1655-1658 tsaar Alekseo Mihhailovitši poolt ja 1700.a. alanud põhjasõda, 1710a. kapitulatsiooni ja Vene annektsiooni kuni 1918.
agasamuti ka 1940 a. juunipöörde nüansse ning huvitavaid tagamaid. Aga kuigi meie kallis moderaator laseb ilmuda punadiletantide parteikooli ajaloonägemusi, minu selgitusi ja täpsustusi ta siiski millegipärat avaldanud ei ole. Väga kahjumuidugi, et demagoogiale avatakse roheline tee, vastuväited aga ei ilmu.
to 02.11 24. detsember 2017 05:48
Praegune Eesti ala allutati võõrvõimule 1200 aastate algul ja see võõrvõim tuli läänest,mitte idast,peipsi tagant ja vene võimu alla tõukas meid rootsi riik,kes siinseid alasid valitsedes-okupeerides läks venemaale kallale (põhjasõda) ,kaotas selle sõja,kadus üle mere rootsi tagasi ja meie langesime sõjasaagina vene riigi koosseisu,seega venamaa ei alustanud põjasõda ega tunginud meile alade kallale.
!!! 24. detsember 2017 10:41
Taas üks parteikooli haridusega lektor!
Seda kuidas tulid saksa rüütlid, seda on meile nõukogude koolis pähe piisavalt taotud. Aga vene vürstide ja tsaaride vallutusretked ning annekteerimiskatseid tookord meile eriti ei räägitud. Ning mõne lektori haridus ning silmaring sellega kahjuks piirdubki. Mida ta enesekindlalt kui ülimat tõde meile kuulutab.
punalktorile 24. detsember 2017 11:17
1030 - 1061 vallutas Novgorodi vürst Jaroslav Ugandi peamise linnuse Tarbatu, hoidis seda 30 aastat oma valduses ja annekteeris ümbrust, kuni ta lõpuks eestlaste ühendatud jõul väljapeksti. Eesmärk oli hõivata uusi maid ja kontrollida kuulsat kaubateed varjaagide juurest Bütsantsi
1242 sooritas Novgorodi väge juhtiv vürst Aleksańder koos oma venna Suzdali-Vladimiri suurvürsti družiina ning Batu khaanilt laenatud ratsasalkade abil sõjaretke ja üritas vallutada Otepääd, kuid löödi Tartu piiskopi vägede ning Orduvendade saadetud sõjasalga ühendatud jõul maalt välja. Vaenlast jälitati Lämmijärveni, kus vürst oskas jälitajad kevadisse jäälahvandusse meelitada. Kuulus jäälahing!
Liiwi sõja ajal 1558-1583 tungis Ivan Groznõi absurdsel ettekäändel Eestisse, hõivas aastakümneteks Tartu, Nava, Rakvere. Paide, Viljandi, tegelikult suurema osa Eesti mandrialast. Kuid lõpuks kaotas poolakatele ning rootslastele.
1655 tungis hõivasid Tartumaa ning linna Aleksei Mihhailovitši streletsiväed, kasakad ning tatarlased. Peksti välja alles 3 aasta pärast 1658.
1700 tungis Peeter I riikide vahel kehtivat rahulepingut murdes Eestisse, Narva alla, sõjategevus kestis 10 aastat. Vürst Šeremetjevi kasaka ja tatarlased rüüstasid maad põhjalikult ja vedasid inimesi orjusse, rahvaarv langes kriitilise 100 tuhandeni. Annektsioon kestis kuni 1918.a. 1710 loovutas Tallinna baltiparunist kuberner von Patkul omavoliliselt linna ja maa venelastele, sakslasest kindral Bauerile, Tingimusel säilitada ning taastada balti aadli privileegid. Vastavalt sellele kokkuleppele taastas Peete rI Eestis taas pärisorjuse, mis oli vahepeal, Rootsi ajal juba ära tühistatud.
Moderaatori kummaline mäng 24. detsember 2017 11:23
Meil ilmuvad pidavalt mingid ülipunased, nõ.medad ja lausa provokatiivsed nõukogudelikud kommentaarid. Mis on millegipärast modraaorite kaitse all. Millele on võimatu midagi vastata. Sest need lihtsalt lähevad kas modeerrimisele või kaovad täielikult, jälgi jätmata. Kuigi tegu on ajaloofaktide igati korrektsete esitamisega. Üritasin nii eile kui ka täna. Lootusetu! Kas trollimajadel on tõesti selline võim modereerimise üle? Või on tegu moderaatorite loal sihilikult üles pandud provokatsioonidega. Milleks, sellest ei suuda mina aru saada. Neile vastata on igatahes võimatu.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS