Helir-Valdor SeederFoto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Silja Ratt 22. detsember 2017 18:07
IRLi esimees Helir-Valdor Seeder arvab, Eesti ei oleks tohtinud ÜROs hääletada Jeruusalemma küsimuses USA vastu, kuna USA on olnud järjepidevalt enam kui poole sajandi jooksul Eesti kindlaim ja tähtsaim liitlane.

Seeder seletas, et USA ei tunnustanud kunagi Eesti okupeerimist NSV Liidu poolt ja toetas meie vabaduspüüdlusi. USA endise presidendi Ronald Reagani poolt juhitud ja võidetud külm sõda lõi eeldused Eesti taasiisesesvumiseks.

"Me tõhustame koostööd NATOga ja USA, olles NATO juhtriik, on Eesti iseseisvuse kindlaim tagaja. Olukorras, kus USA oli oma võimalikele liitlastele selgelt väljendanud oma soovi ÜRO resolutsiooni hääletuse osas, oli Eesti käitumine arusaamatu," leiab Seeder.

Poliitikus sõnul oli enne hääletust teada, et Euroopa riigid ei hääleta ühtselt. Seega oli Eestil võimalus mitte USA vastu hääletada.

"Palusin justiitsminister Urmas Reinsalul teemat valitsuskabineti nõupidamisel arutada ja teha ettepanek hääletusel jääda erapooletuks või mitte osaleda. Nüüd on Eesti poliitikutel ja diplomaatidel tööd, et hoida suhteid meie tähtsaima liitlasega julgeoleku tagamisel," märgib Seeder.

Samal teemal

Kommentaarid  (12)

V 23. detsember 2017 01:58
Vaene inimolen siin maa peal. Kui kaua sajandeid on meid sunnitud uskuma kõike ebainimlikku siin planeedil. Kes kirjutavad ajalugu siin planeedil -võitjad! Kui palju on ohverdatud ,valetatud, põletatud tarkusi raamatute näol . Kes on meie valitsejad ? Egas tõe esindajad , kes mõõgaga on tulnud meid vabastama. Liitlane- võidujanus vaevlev ebakindel ja hirmunud tegelane, kes otsib abi. Tark suudab oma ,headuse ja südameenergia väel elada hirmuta. Parim kaitse- ela viha ja vaenuta, ei pea liitlase ees tundma kabuhirmu, et ei kutsuta lauda.
See meie liitlane on seadnud meid ohtu ja pressib meilt välja. 22. detsember 2017 20:10
Meie vabaks saamist nad ei tunnistanud. Viigu oma sõjatehnike välja.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS