Eesti uudised

Helir-Valdor Seeder: Eestil ei ole mõistlik hääletada oma suurima liitlase vastu (12)

Toimetas Silja Ratt, 22. detsember 2017 18:07
Helir-Valdor SeederFoto: Tiina Kõrtsini
IRLi esimees Helir-Valdor Seeder arvab, Eesti ei oleks tohtinud ÜROs hääletada Jeruusalemma küsimuses USA vastu, kuna USA on olnud järjepidevalt enam kui poole sajandi jooksul Eesti kindlaim ja tähtsaim liitlane.

Seeder seletas, et USA ei tunnustanud kunagi Eesti okupeerimist NSV Liidu poolt ja toetas meie vabaduspüüdlusi. USA endise presidendi Ronald Reagani poolt juhitud ja võidetud külm sõda lõi eeldused Eesti taasiisesesvumiseks.

"Me tõhustame koostööd NATOga ja USA, olles NATO juhtriik, on Eesti iseseisvuse kindlaim tagaja. Olukorras, kus USA oli oma võimalikele liitlastele selgelt väljendanud oma soovi ÜRO resolutsiooni hääletuse osas, oli Eesti käitumine arusaamatu," leiab Seeder.

Poliitikus sõnul oli enne hääletust teada, et Euroopa riigid ei hääleta ühtselt. Seega oli Eestil võimalus mitte USA vastu hääletada.

"Palusin justiitsminister Urmas Reinsalul teemat valitsuskabineti nõupidamisel arutada ja teha ettepanek hääletusel jääda erapooletuks või mitte osaleda. Nüüd on Eesti poliitikutel ja diplomaatidel tööd, et hoida suhteid meie tähtsaima liitlasega julgeoleku tagamisel," märgib Seeder.

Samal teemal

13.01.2018
IRLi UUS JUHT: tselluloositehase rajamise kohta teevad lõpliku otsuse tartlased
25.11.2017
Seeder: IRLis räägitakse nime muutmise vajadusest
22.11.2017
ÜRO hääletuse tagajärg on selgunud: USA Eestit peole ei kutsu
22.11.2017
Marko Mihkelson ÜRO resolutsioonist: ennekõike võivad kannatada Araabia riigid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee