Tänasel arvamusküljel kirjutab EELK peapiiskop Urmas Viilma, et peame pöörama oma näo kõigi abivajajate poole ja aitama neil nende koormat kanda. See on ilus mõte, mida endaga kaasas kanda alati, mitte ainult jõuludel.

Ometi on loomulik, et kaasinimeste ja ka loomade pärast tunneme eriliselt suurt muret just aasta pimedaimal ja külmemal ajal. Märkame, kui kellelgi on puudus ilmastikukindlatest riietest, soojast kõhutäiest ja tihtipeale ka sellest kõige olulisemast – kodusoojusest ja armastavatest inimestest, ja soovime aidata. Ent on ka abipalveid, mis tihti ei olegi sõnalised ja väljenduvad näiteks inimese muutunud olekus, ja on seega raskemad märgata. Hiljuti palju vastukaja saanud niinimetatud mõjutute edetabel, samuti peapiiskop Viilma sulest, juhtiski tähelepanu, et abivajaja võib olla ka inimene, kellest seda arvatagi ei oskaks.

Paljud probleemidest, mida too tähelepanekute kogum puudutas, on sama vanad kui inimkond. Võib arvata, et need ei kaogi kunagi päriselt – ükskõik kui palju me ka ei pingutaks. Küll on kohene tulemus sellel, kui igaüks pingutab selle nimel, et me neile, kel on niigi raske, asjatuid kannatusi ei põhjustaks. Ebainimlikult koheldud kodututest, töötajate karistusaktsioonide hirmus elavatest hooldekodu asukatest, oma kodust vägivalla hirmus põgenema sunnitud naistest ja lastest ning paljust muust ei kirjuta ka ajakirjanikud heal meelel. Kahjuks on seda siiski vaja teha.

Õnneks saame kirjutada ka suisa üleöö kogunenud ja elusid päästvatest annetustest, oma tööle jäägitult pühendunud vabatahtlikest, elu päästmiseks kas või leekidesse või jääauku tormavatest inimestest ning veel paljust muust imetlusväärsest. Tahame, et tuleval aastal oleks rohkem just selliseid lugusid. Hoidkem üksteist!

Jaga artiklit

2 kommentaari

T
tule tavas appi  /   13:16, 29. dets 2017
miks peab Eesti riik kahju hüvitama! Häbi peaks olema seda raha kiriku kukrusse pista!
M
mats maalt  /   00:21, 24. dets 2017
väga ilus lugu.Lausa silma võtab märjaks.
aga...
kui mõtlen,kuidas alles äsja toosama kirikuisa meie riigilt 7milj välja nõudis,nõukogude võimu tehtud ülekohtu eest,siis....Pigem tähistan talvist pööripäeva.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis