Loomad

Loomaõiguslaste töövõit: Rimi teatas puurikanade munade müügist loobumisest! (5)

Toimetas Keit Paju, 22. detsember 2017, 11:10
PuurikanalaFoto: pressimaterjal
Eesti üks suurimatest jaekettidest, Rimi Baltic, teatas otsusest loobuda puurikanade munade müügist. Poeketile kuulub Eestis 250 kauplust üle Baltikumi, millest 80 asuvad Eestis. Otsus kehtib nii Eestis, Lätis kui Leedus ning rakendub järk-järgult, lõppeesmärgiga müüa vaid puurivabade kanade mune hiljemalt aastaks 2025.


Rimi on Eestis üks esimestest ettevõtetest, kes langetas sellise otsuse pärast pikka arutelu kanade heaolu standardite üle puurisüsteemides.

 

„Oleme võtnud ja võtame edaspidi kohustuseks laiaulatusliku klientide teavituse ning tõhustame koostööd hankijatega, et saavutada aastaks 2025 seatud ambitsioon – müüa ainult vabalt peetavate kanade mune,“ seisab poeketi kodulehel avaldatud memorandumis, millele on alla kirjutanud Rimi Eesti juhataja Vaido Padumäe ja Rimi Balticu juhataja Edgar Sesemann.


Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad seisab Eestis kanade heaolu eest munatootmises ja tervitab Rimi otsust heal meelel. Nähtamatute Loomade juhataja Kristina Mering õnnitleb Rimit suurepärase otsuse langetamise eest ning toob esile positiivset eeskuju, mida selline otsus kogu Baltikumis näitab.

 

„Rimi eeskujulik ja vastutustundlik käitumine turuliidrina seab kindlasti olulise lävendi ka teistele jaekettidele, kes oma munapoliitikate peale mõtlevad,“ sõnas Mering.

 

„Olgugi, et Lääne-Euroopas on väga paljud ettevõtted otsustanud loobuda puurikanade munade müügist, on säärane otsus Baltikumis innovatiivne ja tõstab loomade heaolu olulisust,“ jätkas Mering. „Meil on suur rõõm näha, et loomasõbralikud tuuled puhuvad ka Eestis ning loodame, et ka teised Eesti ettevõtted peavad oluliseks vastu võtta selliseid otsuseid,“ kommenteeris ta.

 

Rimi otsusega saab lähemalt tutvuda SIIT.

Samal teemal

24. august 2017, 08:41
R-kiosk otsustas loobuda puurikanade munadest
13. august 2017, 10:36
MUNAPAANIKA: Loomakaitsjad kogunevad kanamunade pärast meeleavaldusele
10. august 2017, 11:50
MUNASÕDA: loomakaitsjad taunivad Rimis müüdavaid puurikanade mune
1. august 2017, 15:19
Uus videomaterjal munafarmidest šokeerib nii tarbijaid kui loomakaitsjaid

5 KOMMENTAARI

u
ussr 22. detsember 2017, 18:26
Lolliks läinud peast w? Viina juba käiakse tänu Ossinovski "tarkusele" Lätist ostmas, varsti hakkame mune Venemaa ostmas käima. Hea, et Venemaa vähemalt lähedal on.
L
??? 22. detsember 2017, 13:12
Loodus teatavasti tühja kohta ei salli. Mille me edaspidi siis munade asemel oma menüüsse lülitame? Lisaks juurikatele muidugi. enne veganluse täielik...
(loe edasi)
Loe kõiki (5)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee