Meedia

Ladõnskaja-Kubits Reformierakonna reformimisest: minul on Hannost kahju! (5)

Denes Kattago, 22. detsember 2017 08:57
VIKTORIA LADÕNSKAJA Foto: Robin Roots
IRLi kuuluv riigikogulane Viktoria Ladõnskaja-Kubits arutleb suhtlusvõrgustikus pikalt sisekriisis olevast Reformierakonnast ja Hanno Pevkuri lahkumisest, kellest tal on kahju. Varasemalt kutsus ta teda IRLi üle tulema.

"Siis kui erakonna esimehest tehakse oma kaasvõitlejate poolt lonkav part peaksid konkurendid justkui rõõmu tundma. Minul aga on Hannost kahju," kirjutab Ladõnskaja-Kubits.

Samal teemal

Õhtuleht avaldab postituse muutmata kujul:

"Uudiseid sellest, et Reformierakonda reformitakse on kaldast kaldani. 3 tähelepanekut, mis peas on keerelnud.

1. Umbes 3 aastat tagasi, kui tulin poliitikasse oli minu jaoks üsna üllatav, kui paljud poliitikud omavahel sõltumata erakondlikust kuuluvusest ja suhtumisest rääkisid Savisaare saatusest stiilis, et „kurb, kui inimene ei tunne et ta aeg on läbi saanud ja on vaja väärikalt lavalt lahkuda“. Aastad on läinud ja KOV valimised on ühtteist tõestanud. Vaadates uudistes sõna võtvaid ja aktiivsust üles näitavaid poliitikuid tekkis mul deja vu tunne. Paistab, et Siim Kallasel on samuti suur kiusatus teha Savisaart. Sõltumata sellest milliseid hinnanguid anda eelmisel sajandil korda saadetule, tundub justkui vana kaardivägi loorberitel puhata ei taha.

2. Siis kui erakonna esimehest tehakse oma kaasvõitlejate poolt lonkav part peaksid konkurendid justkui rõõmu tundma. Minul aga on Hannost kahju. Sest tema sai oma erakonna etteotsa siis kui too oli juba opositsioonis ehk siis pärast suurt murrangut, samas näitas erakond uue juhi eestvedamisel KOV valimistel head tulemust. Ja nüüd lastakse tänu asemel kiirkorras kuul pähe... See on vist ka mingi viimase aja reformierakonna tendents, sest kaks viimast erakonnajuhti saadeti nähtamatu seljataguse mängu tulemusena uhkuseta puhkusele.

3. Mulle meenub, kuidas Eerik Kross läks IRList Reformierakonda. Ma polnud veel IRL liige, aga ma nägin IRL juhtivate poliitikute nägusid kaks tundi pärast Krossi reetmist. Tundus, et see oli üleöö tehtud otsus. Veel poolteist nädalat tagasi ei olnud Hanno Pevkuri käitumises märkigi, et ta vaikselt taandub. Ja siis juhtus see üleöö. Siit ka minu (sinisilmne) küsimus - kelle seljas on see valge kampsun, kes nii oskuslikult selles erakonnas psühholoogilisi nuppe vajutab ja otsustab kellest saab tema erakonna juht."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee