8 kommentaari

L
lo  /   09:18, 3. jaan 2018
Varsti jõuabki kätte aeg, mil õpetajaid haritlase tähenduses enam pole. Juba praegu on nõudlikud õpetajad pinnuks silmas, sest takistavad direktoritel-õppealajuhtajatel vanemate ees lömitamist. Ja vanemad kaebavad teadmisi hinnanud õpetaja peale, et too rikub ära nende lapsukese keskmise hinde, et valitud ülikooli minna. See, kes väärtustab haridust, kaitseb õpetajat. Aga kes see on, kus ta on? Kahjuks harva juhitoolil.
Õ
Õpetajatel on õigus ametit vahetada,nad ei pea klassi ees surema....  /   21:24, 26. dets 2017
Juba saite kõvasti kommentaare sama asjaga,kuidas ikka koolis lapsi peksma peaks,kas jäi väheks?Lihtsalt töö on nii lihtne,veidi paberilt teksti maha lugeda ja raha tuleb. Nagunii õpetavad kõik, kes tahavad, et laps õpetatud oleks, teda ise .Lugupidamist väärivad neist vähesed, on lihtsalt ühed inimesed,kes unustatakse,nii nagu seegi, mida nad sealt paberilt lugesid. Pedagoogiline haridus tähendabki, et peaks oskama noortega suhelda professionaalselt, aga tegelikult ei oska vaid hakkavad lapsi süüdistama, et nad puunukud pole. Õpetajad võiks eeldada,et lapsed on mõistusega olendid ja nii nendega suheldagi.Praegu on nii, et kahjuks peavad nad iseennast mingiks maailma nabaks ja teiste kõrgharitutega võrreldes eriliseks. Ometi ei lõpetanud nad kõik ülikooli sugugi cum laude.4. Diplom kiitusega (cum laude) antakse välja üliõpilasele:
1) kes läbis käesoleva määruse punktis 3 nimetatud õppekava täies mahus (sooritas õppekavas ettenähtud kohustuslikud eksamid, arvestused ja õppepraktika ning kaitses lõputöö);
2) kes sooritas kõik eksamid hinnetele "3"("C"), "4"("B") või "5"("A");
3) kes kaitses lõputöö hindele "5" ("A") või sooritas lõpueksami hindele "5" ("A");
4) kelle keskmine hinne õpingute vältel oli "4,60" või kõrgem, kusjuures arvestatakse kõikide eksamite, õppepraktika ja lõputöö hindeid. Õpitulemuste hindamisel tähtedega arvestatakse keskmise hinde arvutamisel tähed "A" kuni "E" ümber numbriteks "5" kuni "1" vastavalt kõrgharidust andvate õppeasutuste ühtsele hindamissüsteemile.
!
!!!  /   18:29, 22. dets 2017
Vabakasvatusest on tasapisi saanud vabakasvatamatus. Põlvkond, kellel on endi arvates vaid õigused, kuid mite vähimatki kohustust või vastutust, karisusest rääkimata.
Ja ilmselt võtab too põlvkond oma lapseeast juurdunud arusaama ka täiskasvanu ikka kaasa.
E
Ei õpetajat ei töövõtjat  /   21:40, 21. dets 2017
ei kaitse reffide poolt algatatud töölepinguseaduse tõttu ja läänest imporditud liberaaldemokraatia kehtestatud libaväärtuste tõttu mitte keegi.
Koolijuhtidel on teatud julguse korral siiski delikaatselt võimalik õpetaja kaitseks välja astuda. Survestajateks ja vastukaaluks on kartus ise sulg sappa saada ning see totter pearahaseadus.
V
vastandumine   /   21:23, 21. dets 2017
on üha kasvav nähtus, võimendamas kõikvõimalikud meediumid. Võitlus, ammugi mitte võistlus, teadvuse "kontrollimise" nimel kogub alles tuure. Noor ja uudishimulik inimesehakatis saab ajatäite tehnilistest vidinatest, mis pole nende huvideski loodud, ikka looja kukrut täitma. Igal meist on 24/7 kasutada, ent milleks, eriti pikas perspektiivis. Hetkes elamine on praegu võimalik, mõtlemata, mille või kelle arvel ja kauaks tarbijamentaliteedi puhul vägagi ebavõrdselt jagunenud ressursse jätkub. Pärast meid tulgu või veeuputus, kuniks vettki. Milleski hea/väga hea olemiseks on vajalik vundament, ajas järeleproovitud ja kindlad seaduspärasused. Inimese põhiloomus on ka pahedes ikka seesama, küüned kasvavad enese poole... Kes nõu kuulda ei võta, seda ei saagi aidata. Eks haridusreformi lõputust ebastabiilsusest tulenevalt on õitest viljad saamas. Kes küll kontrollib kontrollijaid. Reformijate visioon ja vastutus?
Q
Qwert  /   19:26, 21. dets 2017
Pole riiki, siis pole ka õpetajat. Teistest ametiinimestest rääkimata. Oleks mei riik, siis poeta ks nii palju Brüsseli eest, ja rumalusi ei tehtaks. Paraku...
K
kes siis ikka kaitseb  /   19:13, 21. dets 2017
Neil on ametihing.
  /   18:52, 21. dets 2017
intelligentne inimene saab nendesamuste moocidega hakkama küll. aga need kõurikud... :DD

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis