Maailm

Rootsis protestisid sajad inimesed grupivägistajate vabakslaskmise vastu (26)

Toimetas Greete Kõrvits, 21. detsember 2017 13:12
Meeleavaldajad Malmös.Foto: @TheLocalSweden / Twitter
Malmö linnas kogunes eile õhtul rahvahulk protestimaks kohtuotsuse vastu, mis mõistis õigeks viis grupivägistamises süüdistatud meest. Meeleavaldajad väljendasid rahulolematust nii konkreetse juhtumi kui ka seksuaalvägivalla vastu Malmö linnas ja mujal, vahendab TheLocal.se.

Meeleavalduse korraldas meditsiinitudeng Camilla Lundgren, kes rääkis:  "Rootsi valitsus peaks kasutusele võtma karmimad meetmed ja  kehtestama rangemad seadused, kui meil on tõesti nii feministlik valitsus kui nad ise väidavad." Ka pooldavad Lundgren ja teised meeleavaldajad seksuaalkurjategijate karistuste pikendamist.

Lundgreni sõnul said protestid rahvalt väga palju vastukaja, ent poliitikategelastelt polnud ta veel ühtki vastust kuulnud.

Teisipäeval kohtu ees istunud mehi süüdistati eelmisel aastal Fittja linnaosas Stockholmis naisterahva ründamises ja grupiviisilises vägistamises. Ohvri sõnul osales kuritöös kuni 20 meest. Naise riietele jäänud spermaplekkidelt võeti hiljem proovid, millelt leiti kolme mehe DNA.

Viiest mehest kaht süüdistati vägivallaakti filmimises, kuid politsei sõnul ei suudetud antud videomaterjalist mingeid jälgi leida. Ka viitas kohus oma otsuses sellele, et ohvri tunnistused erinesid sellest, mida ta algul politseile kirjeldas. Politsei tegi ka kindlaks, et ohver tarvitas narkootikume, mis on viinud mõned inimesed nördimuseni, et võib-olla ei võetud just selle pärast ohvri juttu piisavalt tõsiselt. Kuna mehed mõisteti piisavate tõendite puudumise tõttu õigeks, ei avaldatud ka nende nimesid.

Ohvri advokaat kavatseb otsuse edasi kaevata ning lisab, et pole 26 aasta pikkuse töö jooksul nii räiget juhtumit veel näinud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee