Meedia

Ilves hoiatab liberaalse demokraatia mõranemise ja piiride ehitamise eest (57)

Denes Kattago, 21. detsember 2017 11:28
Toomas Hendrik Ilves Skype'isFoto: Tiina Kõrtsini
Täna, mil sai 10 aastat Eesti Vabariigi ühinemisest Schengeni viisavaba liikumise ruumiga, avaldas eelmine president Toomas Hendrik Ilves taas suhtlusvõrgustikus mõtteid. Seekord Euroopa ja üldse läänemaailma lagunemise teemal.

"Täna saab kümme aastat päevast, mil Eesti jaoks kadusid piirid, mis olid meid Euroopast sümboolselt lahus hoidnud. 2007. aasta 21. detsembri südaööl said eestlased õiguse liikuda vabalt Schengeni viisaruumis. Euroopa Liidu sisepiiride avanemine kinnitas meile, et on üks Euroopa, ja et meie oleme osa sellest," kirjutas president Ilves.

"Praegu, kümme aastat hiljem, näeme enda ümber Euroopa, võib-olla isegi laiemalt kogu liberaalse demokraatia mõranemist. Me ehitame nii ülekantud kui ka otseses tähenduses uusi müüre, selmet nautida vabadust, mille eest nii paljud inimesed on nii kaua võidelnud," jätkab ta.

"Vaba Euroopa ei tohi saada selleks, kes ehitab müüre ja tõkkeid. Inimeste, kaupade, teenuste ja andmete – aga ka ideede – vaba liikumine teeb Euroopa kodanikud õnnelikumaks, vabamaks, rikkamaks ja arukamaks. See oli Euroopa visioon, ja see sai ka Eesti tegelikkuseks. Palun hoidkem seda," võttis Ilves oma mõtted kokku.

Samal teemal

26.11.2018
SÜNNIPÄEVAGALERII | President Toomas Hendrik Ilves tähistab täna 65. sünnipäeva
23.01.2018
EESTI ON IME! Euroopasse naasev president Ilves tahab kasutada Eestit suurte muutuste käivitajana
06.00.2018
ILVES SÄUTSUB TAAS: punase taustaga ELi välispoliitika juhi avaldus on häbiväärne!
23.11.2017
President Ilves kurvastab sügavalt TÜ rektori Kalmi surma pärast