Sisuturundus

Kuidas valida parim nutiteler? (2)

Kaup24, 21. detsember 2017, 11:25
Foto: PantherMedia / Scanpix
Uue teleri valimine on enamasti üsna keeruline ülesanne. Sama hinnaga on võimalik soetada väga erinevate funktsioonide ja mõõtudega teler. Tootjad ja müüjad pakuvad palju lisafunktsioone ja ennekuulmatuid tehnoloogilisi lahendusi, lubades seejuures ka uskumatult head pildikvaliteeti. Ka internetis ringi vaadates on segadus sama ulatuslik – palju vastuolusid ja kinnitamata fakte. Loomulikult ei aita ükski nipp leida täiuslikku telerit, kuid anname järgnevalt omalt poolt võimalikult palju informatsiooni, et uue nutiteleri valimine sujuvalt kulgeks.

Suurus – ääretult oluline

Neil, kelle sõnul on ekraani suurus ja pildi kvaliteet lahutamatult üksteisega seotud, on ainult osaliselt õigus. Sest suures ruumis hajub paratamatult ka kõige kvaliteetsema, ent väikeste mõõtmetega teleri pilt lootusetult. See tähendab, et teleri soetamisel tuleb silmas pidada ka toa mõõtmeid. Elutuppa tasuks valida vähemalt 55-tollise ja magamistuppa 40-tollise teleri. Suuremas toas võiks teleri mõõtmed alata suisa 65 tollist. Lisaks tuleb lähtuda konkreetse teleri lisafunktsioonidest ja seadetest, sealhulgas 4K või HDR-resolutsioonist. Kuid vastavalt kaup24.ee ekspertide sõnadele on harilikult klientide mureks just see, et soetatakse liialt väikeste mõõtmetega mudel. Seetõttu tasuks enne teleri ostu mõelda, kui palju oled nõus telerisse investeerima ning kas soovid pigem innovatiivseid lisasid või suurt ja selget pilti.

4K ja HDR – mida need endast kujutavad?

Valides endale hästi kestvat ja tehnoloogiliselt heal tasemel telerit, tuleks tähelepanu pöörata just tehnoloogilistele uuendustele. Näiteks on 4K-resolutsiooniga (tuntud ka kui UHD või Ultra High Definition) teleril 4 korda rohkem piksleid kui tavalisel 1080-pikslisel teleril. Tavakasutaja jaoks tähendab 4K, et taolise resolutsiooniga teleri pilt on ilusam, kontrastsem, realistlikum, tekitades mulje, justkui vaataks toimuvat läbi akna. Ning kuigi see tundub esmamuljel väga suure vahena, siis ei ole paljale silmale erinevus niivõrd märgatav. 4K-telerid on nüüd juba üsna soodsa hinnaga ning vastava resolutsiooniga telesaated muutuvad suure tõenäosusega samuti standardiks. Seetõttu võiks pikas perspektiivis endale 4K-resolutsiooniga teler julgelt valida.

Veelgi hinnalisemad telerid on suisa HDR-resolutsiooniga. Vastupidiselt 4K-resolutsioonile on HDR-resolutsioon silmaga eristatav. Näiteks on väga selge erinevus vaadates live-videosid. Esimesed HDR-filmidega Blu-ray-plaadid ilmusid juba paar aastat tagasi ning HDR-sisu pakub teiste hulgas ka Netflix (mis on Eesti kasutajate hulgas kiiresti populaarsust kogunud). Mänguseadmetest toetavad HDR-i Xbox One S ja Xbox Scorpio. Ka kõik Sony PlayStation 4 variandid on saanud omale tarkvaralise värskenduse HDR-i näol. Seetõttu tasub HDR suuresti ära juhul, kui peres mängitakse PlayStation või Xbox mängukonsoolidega, kuna antud brändid pakuvad pidevalt järgmise generatsiooni videotehnikat.

Kas nutitelerisse ikka tasub investeerida?

Nii mõnedki kasutavad sageli võimalust ühendada sülearvuti HDMI-kaabli abil teleriga ning vaadata sel moel saateid ja seriaale. See ei ole pelgalt ebamugav, vaid ka äärmiselt energiakulukas lahendus. Selleks, et nautida heal tasemel kvaliteediga pilti, tuleb aeg-ajalt oma elektroonikat ja telerite tarvikuid uuendada. Nutitelerid on ühendatud otse internetivõrku ning võimaldavad vaadata erinevaid faili- ning uuemaid videotüüpe, vastupidiselt näiteks viieaastastele mudelitele. Seetõttu ei tasu kaua kaaluda, kas nutiteler soetada või mitte – nutitelerid on ehitatud kindla mõttega, et need oleks ka aastate möödudes konkurentsivõimelised. Võimalusel soeta alati teler, mis võiks olla heal tasemel ka pikas perspektiivis, sest kvaliteetsed telerid on äärmiselt vastupidavad.

Mida osta aastal 2017?

Koduseadmete ja elektroonika eksperdid soovitavad kolme erinevat mudelit. Parima hinna ja kvaliteedi suhtega on Vizio M seeria telerid. Kui hind ei ole määravaks, siis tasuks endale soetada LG G6P seeria OLED-teler eelkõige selle suurepärase pildikvaliteedi tõttu. Kui otsid aga väikeste mõõtmetega, ent kõrgekvaliteedilist telerit magamistuppa, siis soovitavad eksperdid Roku TCL S3750/FP110 seeria mudelit. Loomulikult on teleri soetamisel kõige keerulisem asjaolu, et sel hetkel kui Sina parasjagu uut mudelit valid, antakse kusagil välja veel uuemaid telereid. Teleriturg on väga kiiresti täienev, mistõttu võiks end uute arendustega pidevalt kursis hoida. Kõige uuemat mudelit ei ole kellelgi pikaks ajaks, siiski tasub endale soetada võimalikult hiline mudel, sest nutiteleritel on tarkvarauuenduse valmidus. Nii on võimalik paljude uuendustega edukalt sammu pidada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee

;