Samal ajal kui Eesti alkoholiseadus on karmimaks muutumas, on meie naabrid Soomlased enda alkoholiseadust hoopis leebemaks tegemas.

Soomlastel on seni olnud väga range alkoholiseadus. Uuest aastast alates plaanivad põhjanaabrid aga mitmeid muudatusi. Näiteks tulevad kuni 5,5-protsendilise alkoholisisaldusega joogid tagasi kauplustesse, bensiinijaamadesse ja kioskitesse. Restoranide ja baaride lahtiolekuaeg lastakse vabaks, alkoholi võib seal müüa poole kaheni. Väiketootjad saavad oma tooteid müüa kohapeal. Argipäeviti pikeneb alkoholimüük kella 21ni õhtul.

Riigikogu liikme Jürgen Ligi sõnul oli Soome oma alkoholiseadusega väga äärmusesse läinud, mistõttu on järeleandmised loomulikud. "Eesti Riigikogu ka lõdvendas Ossinovski seadust, mis oli tegelikult suuresti ühe ministri ego-trip. Juba eelmises valitsuses ei nõustutud selliste äärmuslike vahenditega nagu alkoholi ära peitmine. Praegune seadus on siiski juba natuke lõdvem kui see, mille Ossinovski välja mõtles," rääkis Ligi.

Jaga artiklit

44 kommentaari

E
Ehk   /   09:39, 21. dets 2017
Soomlased on aru saanud, et hinna tõstmine ei piira joomist. Kes juua tahab leiab alati võimaluse.
A
alf  /   07:35, 21. dets 2017
Ratase valitsust ei ole mingit mõtet kiruda, see kukub varsti ja loodetavasti jäädavalt niigi. Põhilised vead , mida valitsus tegi on aktsiiside räige tõstmine (sh. eriti õlle) , pensionide maksustamine töötavatel pensionäridel. Hämmastab, kuidas riigikogu infotunnis Ratas küüniliselt seletas, et nad on õigel teel?

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis