Eesti uudised

Jüri Ratas: PBK on üks usinamaid valitsuse tegevuse kajastajaid (40)

Triinu Laan, 20. detsember 2017 16:54
Foto: Martin Ahven
Tänasesriigikogu infotunnis vastas peaminister Jüri Ratas infosõjaga seotud küsimustele. 

Erik-Niiles Kross tundis huvi, kas peaminister nõustb seisukohaga, et  Eesti vastu toimub muuhulgas ka Vene telekanalite kaudu küllalt agressiivne infosõda.

Samal teemal

"Te räägite nüüd PBK kanalist ja sellest, kas PBK peaks kuidagi kajastama seda, mis Eestis toimub. Ma arvan küll, et peaks kajastama," vastas Ratas. 

"PBK on olnud ju – valitsuse pressikonverentsidel ma olen nüüd viimastel päevadel püüdnud seda uurida – kusagil 2000. aastate alguses, 2002 juba vist on see käinud üsna usinasti. Ma tunnistan, et ta on olnud üks usinamaid käijaid ja üldse valitsuse tegevuse kajastajaid. Küsimus on minu meelest selles, et me ei peaks siin kedagi maha tõmbama või mitte maha tõmbama. Küsimus on ka selles,  et kuidas me suudame näiteks ETV+ vaatajaskonda tõsta. Sest ma ei tea, kuidas teie, aga mina küll selle 0,6%-lise reitinguga, mis neil hetkel on, ei rahulduks. Ma arvan, et see, et ETV+ kanalil on tulevikus rohkem vaatajaid, on oluline, aga oluline on ka see, et me jõuaksime võimalikult paljude inimesteni, kes Eestis elavad, oma infoedastuse osas," lisas Ratas. 

Ta kinnitas ka, et annab PBKle intervjuu, kui nad seda küsivad. "Seda on minu meelest andnud kõik Eesti poliitikud ja ma arvan, et see on õige."

Samal teemal

17.00.2018
Peaministrit asendanud Ossinovski: PBK saadete tellimine on taunimist väärt
06.00.2018
„Rahva teenrid“ PBKst: see on rünnak Eesti demokraatliku korra vastu
05.00.2018
ETV+ juht: Tallinna telesaatehange ongi mõeldud PBK tarbeks
29.11.2017
VIDEOUSUTLUS | ETV+ peatoimetaja: me ei ole Putiniga võitlev propagandakanal