Armurõõm. Pilt on illustratiivne.  (PantherMedia/Scanpix)

Rootsi feministlikult orienteeritud punaroheline valitsus soovib karmistada võitlust seksuaalkuritegudega, kirjutab Saksa päevaleht Augsburger Allgemeine. 

Nii peaks Rootsis tuleva aasta 1. juulist jõustuma seadus, mis kohustab seksi soovijat partnerilt selleks luba küsima. Kui ta ei saa jaatavat vastust, siis pole välistatud, et ta saab pärast seksi süüdistuse vägistamises. Uus seadus kehtib kõigile: nii kurameerijatele kui ka kaua abielus olevatele paaridele, nende seas samasoolistelegi. 

„Sõnum on lihtne. Sa pead sellelt, kellega soovid seksida, saama kinnituse, et temagi tahab seda,“ rõhutas sotsiaaldemokraadist peaminister Stefan Löfven jõulukõnes. 

Rootslased on uut seadust elavalt arutanud internetifoorumites. Paljud leiavad, et kindluse mõttes tuleks luba fikseerida kirjalikult. Muidu on hiljem sõna sõna vastu ning kohtunikel on raske otsustada, kellel on õigus. 

Rootsi juristid hoiatavad, et seksiseaduse jõustumisel on oodata uuritavate seksuaalkuritegude arvu suurenemist. Paraku ei suuda politsei juba praegu nende uurimisega toime tulla. 

Norras ja Taaniski mõeldakse analoogilise seaduse peale, kuid otsuseni pole veel jõutud.  

Jaga artiklit

180 kommentaari

M
mees57  /   20:09, 25. dets 2017
Ja nii nad välja surevadki, nagu dinosaurused :-)))
J
jah  /   23:33, 24. dets 2017
Varsti meil tuleb! Urraaa!

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis