Meedia

VIDEO | TV3 taunib oma uudisreporteri töövälist lisategevust (22)

Toimetas Denes Kattago, 20. detsember 2017 07:10
Allan Muuk ja Annely AdermannFoto: Erlend Štaub
TV3 ajakirjanik Allan Muuk lõi kaasa metsavahendusfirma kinnimakstud videoklipis, mis presenteerib end ajakirjandusliku käsitlusena, ent on konfliktse teema ühepoolne käsitlus, mis jätab võtmata süüdistatava vastaspoole kommentaari, kelle suhtes ohtralt väiteid õhku paisatakse.

Suhtlusvõrgustikus levitatav metsavahendusfirma Eesti Metsameister tellimusel valminud ja Allan Muugi reporteritööl baseeruv klipp, mis jätab mulje uudisest, viskab õhku mitmeid süüdistusi ETV saate "Pealtnägija" aadressil, mis 6. septembril tegi saatelõigu selle firma küsitavatest ärivõtetest, mille tulemusel on mitmed vahendusfirma ohvriks langenud inimesed pöördunud ettevõtte vastu kohtusse ja seal kas võitnud või firmaga kompromissi saavutanud, vahendab ERRi uudisportaal.

Muugi osalusel tehtud klipp süüdistab "Pealtnägijat" muuhulgas koostöös konkurentidega ja ohvrite kinnimaksmises, et nad oleksid nõus oma lugu avalikult rääkima. Saatemeeskonnale endale ehk süüdistatavale vastaspoolele uudisklipis sõna ei anta.

Muuk teeb videolõigus reporteritööd oma, mitte TV3 nime all, ent esineb siiski ajakirjanikuna ehk jätab vaatajale mulje teema ajakirjanduslikust käsitlusest.

TV3 uudistejuht Mart Mardisalu peab Muugi omal käel tehtud ajakirjanduslikke põhimõtteid eiravat lisatööd taunimisväärseks: "Allan Muuk ei ole TV3 uudistetoimetuse koosseisuline töötaja, vaid teeb muude meediaprojektide kõrval kaastööd "Seitsmestele"."

Samal teemal

29.12.2017
VIDEOUSUTLUS | ETV+ peatoimetaja: me ei ole Putiniga võitlev propagandakanal
28.11.2017
Eesti Meediast ja ERRist lahkunud Hanno Tomberg jätkab haridusvaldkonnas
07.11.2017
ONU HEINODELE: 5500eurone õhtusöök Bransoniga on imeodav võrreldes Buffetti 2,7 miljoniga!
06.09.2017
„Pealtnägija“ alustas uut hooaega: metsavahendajad moosivad vanainimestel naha üle kõrvade

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee