KADUNUD: Edgar Savisaare portreed hotell Meritoni seminariruumi seinal enam imetleda ei saa. Foto: Tiina Kõrtsini
Mariann Prooses 19. detsember 2017 20:08
Meriton Grand Hotel Tallinna siseruumidest on kadunud seal pikka aega rippunud Edgar Savisaare portree, üllatus Õhtulehe lugeja ja andis oma tähelepanekust toimetusele teada.  

Miks Savisaar maha võeti? „Ma ei oska teie küsimusele ausalt öeldes isegi vastata,“ sõnab Meriton Grand Hotel Tallinna turundusjuht Mare Terri-Voogma esialgu ja täpsustab seejärel, et seda seina, kus pilt rippus, parandati ning hiljem pilte sinna tagasi ei pandud. „Pean vaatama, kas see on seminariruumis. Meie jaoks on see tavaline kunstiteos. Neid aeg-ajalt tõstetakse ringi. Pildid kuuluvad hotelli omanikule ja kui need ei ole seminariruumis, siis on need kusagile deponeeritud või tallele pandud,“ arvab Terri-Voogma ja ütleb, et ta kiirustab kohtumisele ja ei oska seminariruumi kohta rohkem öelda. 

Umbes tunnike hiljem kohapeal selgus, et turundusjuht oli ikka majas, kuid tema näost võis aimata, et küsimus pole meeltmööda. „2015. aastal läks hotell majutusasutuste keti Park Inn alla ning varasem omanik võttis kõik pildid kaasa,“ teadis Terri-Voogma nüüd lühidalt ja konkreetselt öelda.