Maailm

USA vetostas Jeruusalemma resolutsiooni, palestiinlaste meeleavaldused jätkuvad (4)

Aadu Hiietamm, 19. detsember 2017 17:30
Palestiina lipuga meeleavaldaja Helsingis.Foto: Aadu Hiietamm
USA pani ÜRO Julgeolekunõukogus veto Egiptuse esitatud resolutsioonile, mis nõudis, et USA president Donald Trump tühistaks 6. detsembril tehtud otsuse, millega ta kuulutas Jeruusalemma Iisraeli pealinnaks. Ülejäänud 14 julgeolekunõukogu liikmesriiki hääletasid resolutsiooni poolt.    

Nüüd soovivad araabia riigid veel sel nädalal kokku kutsuda ÜRO Peaassamblee erakorralise istungi ja panna USA vetostatud resolutsiooni seal hääletusele. Erinevalt julgeolekunõukogust ei kuulu peaassambleel vastu võetud resolutsioon aga täitmisele, vaid on soovituslik.

Samal ajal jätkuvad kogu maailmas palestiinlaste ja nende toetajate meeleavaldused, millel mõistetakse Donald Trumpi otsus tunnustada Jeruusalemma karmilt hukka ning nõutakse samuti selle otsuse tühistamist. Laupäeval avaldasid palestiinlased meelt näiteks Soome pealinnas Helsingis, kus marsiti moodsa kunsti muuseumi Kiasma juurest USA saatkonna juurde.

Türgi president Recep Tayyip Erdoğan aga tunnustas Palestiina pealinnana Ida-Jeruusalemma ja lubas Türgi saatkonna sinna viia. 

Samal teemal

14.04.2018
Jeruusalemmas avatakse USA saatkond
25.00.2018
TERRORIVÕRGUSTIK AL-QAEDA: "Tapke juute ja USA kodanikke!"
17.00.2018
PALLYWOODI ETENDUS? Palestiina tüdruk läks Iisraeli sõduri kiusamise eest vangi
03.00.2018
Iisrael kavatseb dokumentideta varjupaigataotlejad koju tagasi saata