Maailm

Brexit hakkab mõju avaldama? „Idabloki kaluritel sisenemine keelatud!“ (18)

Toimetas Greete Kõrvits, 19. detsember 2017, 16:09
Idabloki kalurid pole teretulnud.Foto: @guardian / Twitter
The Guardian kirjutab, et Poola päritolu, kuid aastaid Inglismaal elanud kalamees Rado Papiewski kavatseb ühe Oxfordshire'i kalakasvatuse vastu kohtusse minna. Põhjuseks asutuse väraval asuv silt, mis keelab sisenemise poolakatel ja teistel Ida-Euroopa kaluritel.

Papiewski on nördinud: ettevõte Field Farm, kellele kuulub järv, millele lähenemist antud silt keelab, pole vastanud ei tema ega Inglismaa Võrdsuse ja Inimõiguste komisjoni (EHRC) järelpärimistele. Nüüd kogub kalapüügifänn ja aktivist raha, et asi kohtusse viia.

Samal teemal

Kõnealusel sildil seisab: „Autoga mitte siseneda. Poola ja idabloki kaluritel sisenemine keelatud. Lastel ja koertel sisenemine keelatud.“. Papiewski sõnul on selgelt tegemist diskrimineerimisega. Field Farm ei vastanud tema kirjas esitatud palvele silt eemaldada. Ka ei ole ettevõtte juht ajakirjanikuga vestlemiseks kättesaadav. Sekretär kinnitab, et silt on küll endiselt üleval, ent kalastusala on talvel suletud ning üldsegi asub silt eramaa peal.

Papiewski selgitab, et aitab isiklikult n-ö mandrieurooplastel mõista Suurbritannia kalastusviise ja vastavaid seadusi. Inglismaal kala õngitsedes näevad paljudes kohtades reeglid ette, et püük tuleb kohe vabadusse tagasi lasta. Tema sõnul on aga saagivargaid vähe ning idaeurooplaste seas sugugi mitte rohkem kui teiste rahvaste ja brittide endi hulgas.

Briti meedias on räägitud sellest, et üks Brexiti mitmetest ajenditest oli brittide vastumeelsus just Ida-Euroopast pärit immigrantide suhtes.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee