Eesti uudised

Velliste surub Tallinnale Pätsi monumenti peale (156)

Toimetas Denes Kattago, 19. detsember 2017 13:15
Riigipöörajad Konstantin Päts ja Johan LaidonerFoto: Tiina Kõrtsini
Riigimees Konstantin Pätsi muuseumi esimees Trivimi Velliste ütles, et vaatamata Toompea Kuberneri aia monumendi konkursi läbikukkumisele, tema koos mõttekaaslastega Pätsi monumendi püstitamisest Tallinna südalinna ei loobu.

Velliste ütles ERRi uudisportaalile, et tema jaoks oli riigikogu kantselei korraldatud konkursi nurjumine ootuspärane, sest sellisel kujul nagu see võistlus välja kuulutati, jättis see väga ebamäärase tunde, et mida siis õieti tahetakse.

Samal teemal

Velliste lubas, et ajab Konstantin Pätsi ausamba püstitamise asja edasi. Ta tõdes, et Eesti riik saab saja aastaseks, kuid Eesti riigi pealinnas on avalikus ruumis mälestusmärk vaid ühele riigipeale - Venemaa esimesele presidendile Boriss Jeltsinile.

Ta lisas, et nüüd tuleb minna uuele ringile, arutelu muuta veel jõulisemaks ja konkreetsemaks ning siis selgub, kas see monument tuleb Kuberneri aeda või kuhugi mujale Tallinna südalinna. "Aga Pätsi monument kindlasti tuleb."

Kuberi aia monumendi konkursile laekus kokku 14 võistlustööd, kuid žürii liikme Mart Kalmu sõnul ei tajunud kunstiliselt huvitavamad tööd keerulist ajaloolist keskkonda ja need, kes keskkonda tajusid, ei osanud jällegi pakkuda värskeid ideid.

Samal teemal

28.02.2018
Teadlaste ühendus soovib Konstantin Pätsi mälestusmärki Toompea lossiaeda    
20.11.2017
Tallinn plaanib Georg Otsale mälestusmärki
13.11.2017
Riigikogul ei soovitata Toompea lossi aeda monumenti rajada
28.10.2017
GALERII | Kaljulaid enesemääramise 100. juubelil: meie eesmärk on hoida iseseisevat Eesti Vabariiki