Meedia

Rebane: kuidas on võimalik, et viime oma riigi raha, info ja põhimõtted naaberriiki? (58)

Toimetas Denes Kattago, 19. detsember 2017 11:01
Foto: Arno Saar
Meediaekspert Raul Rebane on seisukohal, et Eesti riik ei saa lubada endale informatsiooni edastamise ostmist teise riigi kanalitest. "Meil ei ole võimalik tunnistada, et me ei saa hakkama selliste asjadega nagu oma kodanike informeerimine oma territooriumil oma jõududega," rääkis ta Vikerhommikus. 

"Nagu Eesti oleks saar ja ümberringi on teadmatuse meri. Praegu toimub üks tõsisemaid konflikte pärast Trumpi ajaloos ja suvaline kommunikatsioonitegevus, mis maailmas toimub, on järjekorras: ideoloogia, sõnumid, kanalid," selgitas ta. 

Samal teemal

Rebane tõi välja, et Eestis on järjekorras viidid kanalid esimeseks, aga aeg oleks hakata rääkima põhimõtetest.  "Kuidas on võimalik, et me viime oma riigi raha, info ja põhimõtted naaberriiki?"

Ta rõhutas, et ükski riigiasutus - päästeamet, politsei, riigikaitse, kapo -  ei saa  tellida oma informatsiooni edastamiseks eetriaega teise riigi kanalitest. "Me tunnistame praegu riigina, et me ei saa hakkama oma elanike informeerimisega ja võtame appi teise riigi kanalid. Ideoloogia seisukohalt on see midagi täiesti müstilist."

Rebane tõi näiteks 2007. aasta pronksiöö rahutused. "Kui meil tekib kriis, tõsine ideoloogiline kriis, nagu näiteks oli 2007. aasta pronksiöö, kust me siis tellime  elanikkonna informeerimise? Riik peab tegema kõik, et oma kanaleid tugevdada, mitte öelda, et halloo, meil on Lätis vahva kanal. Iseseisva riigina nii ei käituta. Kui öelda, et me ei ole võimelised seda Eestis tegema, siis me ei ole enam Eesti. Oleme ümberprogrammeerunud struktuur, kus huvid võidavad põhimõtted ja eetika."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee