Eesti uudised

FOTOD | Kenderi kaitsmine tõi aasta advokaadi tiitli Paul Keresele (17)

Toimetas Denes Kattago, 19. detsember 2017, 10:10
Paul KeresFoto: Eesti advokatuur
Eesti advokatuur valis aasta advokaadiks Paul Kerese. Lisaks tunnustati Helen Tombergi pikaajalise vabatahtliku töö eest ning Jüri Raidlat silmapaistva ühiskondliku tegevuse eest.

 

Advokatuuri esimehe Hannes Vallikivi sõnul mängis Paul Kerese Aasta advokaadiks valimisel olulist rolli Kaur Kenderi kaitsmine.

 

Samal teemal

“Kenderi protsess on õpikunäide sellest, et advokaati ei tohi samastada tema kliendiga. Advokaat professionaalina esineb ratsionaalselt ja tasakaalukalt, käitugu klient kuidas tahes või arvaku üldsus kliendist mida tahes,” märkis Vallikivi. “Teist nii suurt avalikkuse tähelepanu pälvinud vastuolulist kohtuasja polegi meil olnud. Paul Kerese tegevus kogu protsessi vältel on eeskujuks kõikidele Eesti advokaatidele,” leidis Vallikivi.

 

Vabatahtliku tegevuse kategoorias tunnustas advokatuur tänavu Helen Tombergi pikaajalise panuse eest Eesti advokatuuri ja lastekaitse liidu ühisprojektis Hea nõu lastega peredele. “Kõik lastekaitse liidu projektis osalevad advokaadid on tunnustust väärt. Neilt saavad abi ühiskonna kõige nõrgemad liikmed – lapsed ja hätta sattunud üksikvanemad,” märkis Vallikivi. “Helen on selle projekti hing, ta on kaasa löönud algusest peale, tänaseks juba 7 aastat,” selgitas Vallikivi.

 

Ühiskondliku tegevuse kategoorias pärjatud Jüri Raidlat tunnustati panuse eest riigireformi ja selle ühe osa, haldusreformi läbiviimisesse. “Paljud Eesti riigi arhitektid olid teadupoolest advokaadid. Eesti Advokatuur anno 2017 on seda uhkem tänaste advokaatide-riigimeeste üle,” sõnas advokatuuri esimees.

 

Eesti advokatuur on Aasta advokaadi tiitlit välja andnud aastast 2014. Aasta advokaadi kandidaate seavad lisaks advokatuuri liikmetele üles ka kohtunikud ja prokuratuur. Vallikivi sõnul tahetakse auhinnaga rõhutada advokaadikutse ühiskondlikku tähtsust ja loomulikult tunnustada hea töö tegijaid – ükskõik, kas tööks on kliendi huvide esindamine või Eesti elu paremaks tegemine.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee