Eesti uudised

Bussis turvavöö kasutajate hulk kasvab visalt (9)

Toimetas Denes Kattago, 19. detsember 2017 08:39
Lux Expressi reisijadFoto: Harry Tiits Photography
Detsembri alguses läbi viidud rahvusvaheline uuring bussisõitjate seas näitas, et kampaania “Kinnita bussis turvavöö!” tulemusena kasvas turvavööde kasutajate arv Eesti bussides 7%.

Rahvusvahelisest turvavöö uuringust võttis osa 4134 reisijat, sealhulgas 1717 reisijat Eestist. Kui oktoobris, enne kampaania algust läbi viidud uuringus selgus, et 53% Eesti bussireisijatest kinnitab bussis turvavöö alati, siis peale aktiivset kampaania perioodi toimunud järelküsitlus näitas, et seda teeb alati 60,9% sõitjatest.

Samal teemal

“Muutusi inimeste harjumustes ei ole lihtne saavutada. Koostöös politsei, maanteeameti ja teiste partneritega avaldame iga-aastase turvavöökampaaniaga väikest mõju. Jätkame tööd ja loodame, et ühel päeval saame tõdeda, et turvavöö kinnitamine bussis on muutunud sama harjumuspäraseks kui autos,” märkis Lux Expressi juhatuse esimees Andrus Treier ja tänas kampaania partnereid efektiivse koostöö eest.

Ta lisas, et praegusel heitliku ilmaga ajal, mil teeolud on kohati keerulised ja ohutegureid rohkem, tuleb kõigi turvameetmete kasutamisel liikluses väga tähelepanelik olla.  

Treier tõi välja, et kui 2016. aasta lõpus läbi viidud kampaania järel märkis uuringus 54,9% küsitletutest, et kinnitab bussis turvavöö, siis tänavu oktoobris oli see näitaja 53%.

Detsembris läbi viidud rahvusvahelise küsitluse käigus uuriti turvalise bussisõidu harjumusi nii Eestis, Lätis, Leedus kui ka Venemaal. Kuigi bussis turvavööd kinnitavate eestlaste hulk jätab täna veel soovida, ületab see vastavaid näitajaid Läti, Leedu, Poola  ja Venemaa bussireisijate hulgas kuni 15% protsendi võrra.

Turvavöö kampaania raames viidi koostöös politseiga novembris läbi ka üle-Eestiline turvavöö kasutamise kontrollreid kaugliinibussides ning selle käigus selgus, et ligi 36% reisijatest ei olnud kaugliinibussis turvavööd kinnitanud. 

Vastavalt seadusele toob turvavarustuse nõuetekohaselt kinnitamata jätmine nii sõidukijuhi kui ka sõitja poolt kaasa kuni 200 euro suuruse rahatrahvi. Korduval rikkumisel võib sõitja saada karistuseks kuni 400 euro suuruse rahatrahvi - seda ka bussis kinnitamata turvavöö korral.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee