Eesti uudised

Õiguskantsler uurib päästjate erinevat tasustamist  (1)

Siim Randla, 18. detsember 2017 17:54
KUS ON ÕIGLUS: Sama töö, erinev palk?Foto: Alar Truu
Õiguskantsler Ülle Madise uurib, kas võrdse kohtlemise põhimõttega on kooskõlas asjaolu, et eri piirkondade päästetöötajatele makstakse sama töö eest erinevat palka: avalduse järgi on heldemalt tasustatud Põhja regiooni ja mõnel juhul ka Ida regiooni päästjaid.   

Selline võimalus tuleneb päästeteenistuse seaduse lõikest, mis sätestab, et palgamäärade kehtestamisel võetakse arvesse päästeteenistuja kvalifikatsiooninõudeid, teenistus- või töötingimuste erisusi, piirkondlikkust ja muid töö eripära iseloomustavaid näitajaid. Kuigi seadused näevad teenistuse eriliikide puhul ette võimaluse, et palgamäärade kehtestamisel võetakse arvesse piirkondlikkust, tuleb seda tõlgendada kooskõlas põhiseadusega. Seega peab erineval kohtlemisel olema legitiimne eesmärk ning piirang peab olema proportsionaalne, teatab õiguskantsler.

Päästeamet konkureerib tööturul teiste avaliku ja erasektori organisatsioonidega ning praegu on juba tõsised probleemid komandode mehitamisega Tallinnas ja Harju maakonnas, teatas päästeameti peadirektor Kuno Tammearu õiguskantslerile.

Tulenevalt Ida-Virumaa arengukavast makstakse Ida-Viru piirkonna konkurentsivõime tugevdamiseks ja tööhõive elavdamiseks siseministeeriumi valitsemisala ametites Ida-Viru regioonis kõrgemat palka võrreldes teiste piirkondadega, lisab ta. Praegu makstakse piirkondliku eripäraga seoses kõrgemat põhipalka Ida-Viru ja Harju maakonnas vastavalt viis kuni kaheksa protsenti.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee