Krimi

Kalvi-Kallet ootab juhiloata sõidu eest ees 359 tundi üldkasulikku tööd (59)

Geidi Raud, Maily Mau, 18. detsember 2017 16:39
Foto: Martin Ahven
"Prooviabielu" kõige skandaalsem sangar Kalvi-Kalle Kruusamäe nühkis täna taas kohtupinki. Sel korral määras kohtunik talle 11 kuud ja 28 päeva vangistust, mis asendatakse aga 359 tunni üldkasuliku tööga.

Kohtuotsus jõustub 15 päeva jooksul ja üldkasuliku töö peab Kalvi-Kalle ära tegema 18 kuu jooksul alates karistuse kehtima hakkamise hetkest. Ka tuleb Kalvi-Kallel regulaarselt tegemist teha kriminaalhooldajaga, edastas Harju maakohtu pressiesindaja Anneli Vilu.

Nimelt peab ta üldkasuliku töö tegemise ajal täitma käitumiskontrollis sätestatud kontrollnõudeid: muu hulgas peab ta elama kohtu määratud alalises elukohas; ilmuma kriminaalhooldaja määratud ajavahemike järel kriminaalhooldusosakonda registreerimisele; alluma kriminaalhooldaja kontrollile oma elukohas ning esitama talle andmeid oma kohustuste täitmise ja elatusvahendite kohta. 

Lisaks mõistis kohus mehele menetluskuludena välja sunniraha 705 eurot ja ühtlasi ka tasu riigipoolse õigusabi osutamise eest – 192 eurot.

Ka konfiskeeris kohus Ford Mondeo, millega juhiloata Kalvi-Kalle ringi driftis. 

Kuidas suhtub kohtuotsusesse aga mees ise? "Hästi," jääb ta napisõnaliseks. "Ilmselgelt teen mulle määratud üldkasuliku töö ära," lisab ta. 

Kohtuotsuse peale võib kohtumenetluse pool esitada apellatsioonkaebuse ainult kokkuleppemenetlust reguleerivate menetlusnormide rikkumise korral või kui kriminaalasjas on kohtulahendi teinud ebaseaduslik kohtukoosseis. Apellatsiooni võib esitada Tallinna ringkonnakohtule 15 päeva jooksul.

Samal teemal

06.01.2018
FOTOUUDIS | Kalvi-Kalle tabati joobnuna autoroolist
14.12.2017
Prokuratuur saatis Kalvi-Kalle kohtu alla 
14.12.2017
Kalvi-Kalle on vihane: Helen on mõistuseta inimene, et sellise otsuse vastu võtab ja niimoodi käitub
14.12.2017
Palju õnne! „Prooviabielust“ tuntud Helen Kõpp ootab last: plaan on saada üksikemaks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee