Krimi

Prokuratuur otsustab TTV eksjuhile Toomas Lepale süüdistuse esitamise (8)

Toimetas Denes Kattago, 18. detsember 2017 12:39
Toomas LeppFoto: Teet Malsroos
Keskkriminaalpolitsei (KKP) lõpetas omastamises kahtlustatava Tallinna Televisiooni eksjuhi Toomas Lepa kriminaalasjas tõendite kogumise ning saatis kriminaalasja toimikud Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse esitamise otsustamiseks.

Koos Lepaga on kahtlustatavate hulgas Tallinna TV endine juhatuse liige Mart Ummelas, KVA Telecom omanik Valter Kraavi ja tema abikaasa Lea Kraavi, kes on Lepa firma Videomeedia raamatupidaja ning juriidilise isikuna on kahtlustatav ka KVA Telecom, kirjutab ERRi uudisportaal.

Kahtlustuse järgi lasi Toomas Lepp mitme aasta jooksul maksta Tallinna Televisioonil endaga seotud ettevõttele igakuiselt tasu teenuste eest, mida tegelikult ei osutanud.

Pärast kriminaaluurimise käivitamist vabastas TTV Ummelase ametist ning Lepp esitas Tallinna TV nõukogu esimehele ise avalduse juhatuse liikme ametikohalt tagasiastumiseks, mille nõukogu ka rahuldas.

"Olen uurijaile korduvalt kinnitanud, et pole midagi ebaseaduslikku teinud. ja loodan, et see asi vähemasti minu suhtes lõpetatakse võimalikult kiiresti, sest see on põhjustanud mulle isiklikult palju tõsiseid probleeme," nentis Ummelas.

Samal teemal

15.02.2018
Tallinna linnavalitsus tahab Tallinna TV erameediale maha müüa
04.09.2017
Toomas Lepale kutsuti pressikonverentsi ajal kiirabi
14.02.2017
Toomas Lepp peab TTVle esitatud fiktiivsete arvete eest tagastama KIKile 25 000 eurot toetusraha
18.01.2017
Tallinna TV nõuab Irja ­Tähismaalt 2000eurost võlga