Eesti uudised

SEKS PÕRGUS: bordellid Saksa koonduslaagrites (95)

Toimetas Denes Kattago, 18. detsember 2017 10:32
BordellFoto: Reuters/Scanpix
Et tõsta vangide tööviljakust, tuli SS Reichsführer Heinrich Himmler mõttele rajada vähemalt kümnes koonduslaagris bordellid. Koonduslaagrites rajatud bordellide süsteem oli osa vangide alandamise strateegiast.

“Tavaliselt tulid nad õhtusel ajal ja jäid maksimaalselt 15 minutiks. Kauemaks nad ei jäänud. Üks järgnes teisele. Margarethe W-le jäid need õhtud meelde kogu eluks. Oli aasta 1943. Toona oli ta vaid 25-aastane Buchenwaldi koonduslaagri vang,” jutustab ajakirjanik Armin Fuhrer Saarte Hääle vahendusel.

Margarethe oli üks 16 naisest, kelle “teenindada” oli pea mõnikümmend tuhat meest. Tema oli naine number 13. Laagris oli talle antud eriline ülesanne – “teenindada” mehi. See tähendab, et noort naist sunniti tegelema prostitutsiooniga. “Tema kliendid ei olnud SS-lastest vangivalvurid, vaid ta teenindas eranditult vange,” kirjutab Fuhrer.

Väärastunud idee luua koonduslaagrites bordellid pärines Heinrich Himmlerilt. “Muidugi polnud tal mõtteski nälginud ja julmalt ekspluateeritud meesvangidele, keda laagrites piinati ja tapeti, head teha. Reichsführeri ainus soov oli tõsta sel kombel meesvangide töövõimekust,” märgib ajakirjanik…

Loe edasi laupäevasest Saare Häälest

Samal teemal

03.01.2018
Kohus karistas auto virutanud ja lustima läinud isa-poega
04.12.2017
SADA SÜNDMUST, MIS MÕJUTASID EESTIT | 82. koht: Eesti juudid
29.10.2017
LÖÖK SÕNAVABADUSELE: Briti ülikoolid ei luba enam holokaustis kahtlevaid ja muid „sobimatuid“ teoseid
07.06.2017
Natsi-Saksamaa koonduslaagrites tegutsesid bordellid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee