Krimi

Põlvamaal hukkus liiklusõnnetuses 35aastane mees (34)

Toimetasid Gerly Mägi, Denes Kattago, 17. detsember 2017, 23:56
Pilt on illustreeriv Robin Roots
Pühapäeva õhtul juhtus Põlvamaal raske liiklusõnnetus, milles hukkus 35-aastane turvavööga kinnitamata ja juhtimisõiguseta mees.

Põlva vallas Mammaste külas Põlva – Reola tee 4,5. kilomeetril juhtunud liiklusõnnetusest teatati häirekeskusele õhtul kella 21 ajal.

Esialgsetel andmetel oli sõiduauto Opel Calibra liikunud Põlvast Tartu suunas, kui selle juht kaotas lauges kurvis kontrolli oma sõiduki üle ja sõitis paremale poole teelt välja, paiskus vastu teetruupi ning maandus küljel. Sõiduki roolis olnud 35-aastane mees hukkus sündmuskohal.

Praegu teadaolevalt puudus mehe sõiduvahendil ka tehniline ülevaatus ja masina rehvid ei vastanud kehtestatud nõuetele. Ülejäänud õnnetuse üksikasjad selguvad alustatud kriminaalmenetluses.

Sündmuskohal töötanud politseinike sõnul olid tee- ja ilmastikuolud sündmuskohal head. Tee õnnetuspaigas on asfaltkattega, soolamärg ning hea nähtavusega. Suurim lubatud kiirus sel teelõigul on 90 km/h.

Mehe täpne surma põhjus ja terviseseisund ilmneb kohtuarstlikul lahangul. Surmaga lõppenud õnnetuse muud üksikasjad selgitatakse edasises uurimises.

Kagu politseijaoskonna politseileitnant Andres Kirsing sõnas, et kuigi mees oli varem karistatud korduvate juhtimisõiguseta sõitude pärast, ei vähendanud see paraku tema riskeerivat käitumist liikluses.

„Lahtine turvavöö, arvatavalt liigsuur kiirus kurvis ja kangekaelne sõiduhimu hoolimata juhtimisõiguse puudumisest on need tegurid, mille tõttu olid tänaõhtuse liiklusõnnetuse tagajärjed sedavõrd traagilised,“ sõnas Kirsing ning avaldas seejuures kaastunnet hukkunu lähedastele.

34 KOMMENTAARI

v
vana autojuht 18. detsember 2017, 16:52
Käisin kohapeal ja on kaks võimalust,kas juht jäi magama või oli ebakaine! Lauges kurvis otse sõita on ebatõenäoline.Üks variant on veel-ülisuur kiirus,sest enne kurvi on pikk sirge.
t
To kle sina jobu 18. detsember 2017, 15:43
Mis vajutaja sina selline oled, liht labane joodik oled!
Loe kõiki (34)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee