Eesti uudised

Uuest aastast võib Eesti ettevõtet juhtida välisriigist (8)

Toimetas Geidi Raud, 16. detsember 2017 10:05
Foto on illustratiivne.Foto: Stanislav Moshkov
Justiitsministri määrusega kaotatakse 2018. aasta 15. jaanuarist äriseadustikust nõue, mille kohaselt peab Eesti äriregistrisse kantud äriühingute juhatus asuma kodumaal. Erandiks on finantssektoris tegutsevad firmad.

Justiitsminister Urmas Reinsalu sõnul on äriseadustiku muudatuse peamiseks eesmärgiks toetada paindlikumat ettevõtluskeskkonda. „Inimesed, eriti ettevõtlussektoris, on muutunud mobiilsemaks. Peame nende vajadustega sammu pidama ja kaasa aitama innovatsiooni ning majanduse edendamisele. Selleks võimaldamegi uuest aastast Eestis registreeritud ettevõtet juhtida välisriigist, aidates sellega kaasa muuhulgas ka meie innovatsiooni eduloo – e-residentsuse – jõudsamale arengule,“ märkis justiitsminister.

Ettevõte, mille juhatus asub välisriigis, peab Eestis määrama kontrollitud taustaga kontaktisiku, kes on õigustatud vastu võtma juriidilisele isikule suunatud tahteavaldusi ja menetlusdokumente, näiteks notarid, audiitorid, advokaadid jt.

Kontaktisiku andmed ja välisriigis asuva ettevõtte juhatuse välisriigi aadress, tuleb esitada äriregistrile. Kui aga juriidiline isik, kelle juhatus ei asu Eestis, kontaktisikut ei määra, võib registripidaja algatada juriidilise isiku sundlõpetamise.

Finantssektoris tegutsevate ettevõtjate suhtes kehtivad kõrgendatud nõudmised, mistõttu peab nende juhatus ka edaspidi asuma Eestis.

Lisaks tuleb alates 15. jaanuarist kõigil ettevõtjatel esitada äriregistrile oma e-posti aadress, mis kantakse ettevõtja registrikaardile. Sellega suurendatakse riigi suhtlust ettevõtjatega elektrooniliste kanalite kaudu.

Samal teemal

21.12.2017
Riik soovib vähendada riigikohtu tsiviilasjade koormust

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee