Eesti uudised

Garaažipoeetika: Kunstihoones avati näitus, mis vaatleb mootorratturiks olemist (2)

Toimetas Denes Kattago, 15. detsember 2017, 17:19
“Garaaž-Töökuur”. Valguskast 300×200 cm. Installatsioon. 2017Foto: Marco Laimre
Tallinna kunstihoones avati 18 Marco Laimre isikunäitus MOTOR, kus kohtuvad kaasaegne kunst, motokross, garaaž, maastik, sport ja tehnika. MOTOR on kunstnikust motohuvilise püüd ratsionaliseerida oma kirge - leida sõitmiseks mingi praktiline põhjus selle asemel, et lihtsalt sõita. Näitust saab külastada 28. jaanuarini.  Kunstnik püstitab näitusel mitmeid küsimusi: Kuidas ühildada kunstiprotsess ja motosport? Kuidas sümboliseerida maastikku mootorratturi vaatepunktist? Mis toimub garaažipoeetika ülekandmisel kunstinäituse konteksti, või vastupidi? Mille poolest erineb parandamine protsessina loomisest? Kas mootoril on nägu?

Näitusel korraldatakse ka selgitavaid ringkäike.
 
Näituse kuraatorid on Indrek Köster ja Taavi Talve (Johnson & Johnson), kelle sõnul kujutab näitus MOTOR endast Laimre läbielatud sissevaadet garaažikultuuri, selle alalise isetegemise ja -leiutamise maailma analüüsi ning ühendusi hobispordi ja isikliku kunstipraktika vahel.
 
Näitusel on väljas Laimre uusimad fotoseeriad, installatsioonid ning heli- ja videoteosed, mis ühel või teisel viisil käsitlevad tema suhet moto- ja garaažikultuuriga.
 
Kunstihoone kuraator Siim Preiman leiab, et Laimre suudab näitusel võluva lihtsusega kokku tuua enda suurimad kired - spordi ja kunsti - ning panna vaatajat asju hoopis teises valguses nägema. “Kuigi need kaks maailma võivad paljudele esmapilgul erinevad tunduda, leidub nende vahel küllaga sarnasusi. Spordi alla kuuluvad ühtemoodi kulturism ja malemäng, kunsti alla figuratiivne skulptuur ja kontseptualism - eri valdkondade erinevad ilmingud võivad vahel omavahel olla sarnasemad kui ühe maailma kaugeimad äärmused.”
 
Marco Laimre kiirendus- ja pidurdusjäljed Eesti kunstiajaloos on vaieldamatud. Uuenduslik, lõpuniminev ja värske on märksõnad, mis iseloomustavad iga Laimre ülesastumist. Seekordne suur Laimre isikunäitus viib lõpuni 2015. aastal Hobusepea galerii näitusel “Nurrr” alustatud sportkunsti suuna. Näituse kontekstis sooritab kunstnik sisseelamise motokrossi hobimaailma ja vaatleb seda agendina seestpoolt.
 
Tallinna Kunstihoone (Vabaduse väljak 8, Tallinn) on avatud kolmapäeviti 12–19 ja neljapäevast pühapäevani 12–18, sissepääs 3 € / 6 € / 9 €.

Lisainfo

Samal teemal

10. november 2015, 11:42
Tartu Kunstimuuseum avab näituse Eesti uuemast fotograafiast

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee