Kirikute nõukogu ettepaneku peale muuta põhiseadust ja sätestada seal abielu mehe ja naise liiduna tuleb küsida, mis on põhiseaduse kehtimise veerandsajandi jooksul muutunud, et peame seda abielu küsimuses muutma hakkama? Seda enam, et perekonnaseadus ütleb kohe esimeses paragrahvis, et abielu sõlmitakse mehe ja naise vahel.

Et kirikute nõukokku kuluvad teiste seas ka Moskva patriarhaati, Vatikani ja Armeenia kirikut esindavad kogudused-kirikud, siis tuleb nõukogu soovile poliitiline mekk man - muuta ei taheta mitte lihtsalt mõnd siinset seadust, vaid koguni põhiseadust. Venemaal võivad sobimatud usuühingudki sattuda välisagentide nimekirja, et nad ei saaks mõjutada sealset poliitikat. Õnneks on Eesti demokraatlik riik, kus igaüks võib riigikogule ettepanekuid teha. Küll juba riigikogu otsustab, mida laekunud ettepanekutega ette võtta.

Küllap ka kirikute nõukogu annab endale aru, et praeguse jõudude vahekorra juures Toompeal ei hakka keegi põhiseadust muutma. Selliseid avaldusi tehakse pildil püsimiseks. Ka on avaldus kasulik varemgi sama teemat viljelenud IRLile ja EKREle, kelle jaoks saab see olema üks osa riigikogu valimiskampaaniast.

Tavaloogika järgi kirikute jaoks kõik niigi kirjas piiblis, milleks siis laskuda maiste seaduste ümberkirjutamisse. Ei saa välistada, et sellised avaldused kompavad pinda, kas valdavalt ilmalikus ja riigikirikuta Eestis on kirikuil ehk siiski mingid eriõigused või mõju riigiasjadele. Aga nagu öeldud - argumenteeritud ettepanekuid vaagib seadusandja kindlasti põhjalikult. Põhiseadust aga pole mõtet taandada peenrahaks, hakates sinna päevapoliitikat sisse pikkima. Seda enam, et perekonnaseadus on meil ju olemas.     

Jaga artiklit

4 kommentaari

O
OSSIKESEL  /   17:46, 18. dets 2017
Punased kingad-sobib sotsile hästi.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis