Omarosa (punases)Foto: Reuters / Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 15. detsember 2017 14:35
Ameerika tuntud reality-staar, kes on kolmel korral osalenud president Trumpi kunagises telesarjas „Mantlipärija“ ning töötas ka Trumpi valitsuses, lahkus enda sõnul töökohalt rahumeelselt. Varasemad teated aga kirjeldasid, kuidas salateenistuse töötajad kisendava naise Valgest Majast välja viskasid.

Omarosa Manigault Newman (rahva seas tuntud eesnime pidi) töötas president Trumpi juures avalike suhete osakonna kommunikatsioonijuhina ning on ka kolmel korral osalenud Trumpi saates „Mantlipärija“. Ehkki Omarosa ei võitnud ühelgi hooajal, jättis ta tulevasele presidendile ilmselt piisavalt naksaka mulje, et tõsielustaar ka Valgesse Majja tööle võtta.

Kolmapäeval tulid USA meediasse teated sellest, kuidas Omarosa Valges Majas personaliülem John Kellyga nii tülli läks, et lendama hakkasid tugevaimad vägisõnad ja vulgaarsused. Omarosa olevat nõudnud presidendiga kohtumist ning asi lõppenud sellega, et naine vallandati ja lõpuks lohistasid salateenistuse töötajad ta majast välja.

Omarosa eitab sellist draamat ning ütles telesaates „Good Morning America“, et tal oli Kellyga küll väga tõsine, kuid siiski viisakuse piiridesse jäänud vestlust. Ka ei pidanud salateenistus teda Valge Maja uksest välja viskama (viimast kinnitab tõepoolest ka salateenistus ise), ta väljus rahulikult ja omal jalal. Salateenistusega puutus ta kokku ainult nii palju, et tema uksekaart deaktiveeriti. Ta lahkub ametist 20. jaanuaril.

See aga tekitas saatejuhil küsimuse: kui Omarosa mõnda aega veel tööd jätkab, miks võeti talt ära kõik Valgesse Majasse sisenemise õigused? Omarosa selgitas, et ära võeti vaid osad ligipääsuõigused.

Miks aga Trumpi soosik üldse lahkuda soovib (või lahti lasti)? Otse ta ei vastanud, ent saatejuhile ütles ta, et „kuulete minust veel“. Ameerika meedia, tundes Omarosat hästi, oletab, et küllap ta oma loo kuidagi maha müüb, kas siis kaante vahel või ekslusiivintervjuu vahendusel.

Praegu oli Omarosal öelda aga järgmist: „Ma ei saa sellest hetkel täpsemalt rääkida, ma pean ju veel tagasi minema ja nende isikutega koos töötama. Aga ühel päeval on mul oma lugu rääkida küll. Kui ainus afroameerika naine selles Valges Majas, kui vanemtöötaja ja presidendi abiline. Ma olen näinud asju, mis valmistasid mulle ebamugavust, mis ärritasid mind, mis avaldasid mulle sügavat ja emotsionaalset mõju. Asju, mis puudutasid minu kogukonda ja minu inimesi. Ja kui ma ükspäev oma loo ära räägin, siis saab see tulema mu südamest ja ma tean, et maailm tahab seda lugu kuulda.“