Reformierakonna esimehe Hanno Pevkuri sõnum, et varem või hiljem saab Kaja Kallasest Eesti peaminister, paneb esmalt paika hoopis tema enda saatuse: erakonna esimehena Pevkur ei jätka. Tugev kandidaat – nii nimetab Pevkur end ise – olemisest üksi ei piisa, kui teised tema tugevust ei tunnista.

Umbusaldushääletuse äraootamine pikendanuks vaid Pevkuri ja erakonna piinu, eriti kui see tähendanuks hilisemaid süüdistusi, et senise esimehe jätkamisega anti valestart 2019. riigikogu valimiste kampaaniale.

Just tulevasi valimisi silmas pidades vajab erakond juhti, kes suudab eristuda ja silma paista. Tiimimängija mainet teadlikult rõhutanud Pevkurist jäi aga mulje, et ta ei üritanudki särada. Kristen Michali esitamisega Tallinna linnapeakandidaadiks jättis juht end rivaali varju, otsus hõivata ahistamisskandaali sattunud Taavi Rõivasest vabaks jäänud riigikogu aseesimehe koht mõjus aga peitupugemisena ja tekitas hämmeldust isegi omade seas. Oravapartei juhtimine osutus nii kõvaks pähkliks, et küpsemas on idee anda teatepulk veel enne (arvatavasti veebruaris toimuvaid) sisevalimisi üle fraktsioonijuht Jürgen Ligile, et senist juhti edasisest säästa.

Kuid miks just Kaja Kallas? Põhjuseid on mitu. Esmalt muidugi on plekitu renomee midagi, millega saavad kiidelda vaid vähesed reformierakondlased. Vaevalt suudab viimast lörtsida auesimehest isa vari – pigem on tulevase ameti tarvis kasvamine ja kasvatamine isegi eeliseks. Et noorem Kallas kannab opositsioonijuhi rolli välja kõrvalise abitagi, andis mõista aga peaminister Jüri Ratas, kui laskus Kallasega avalikku maksudebatti. Nagu esimese naispresidendi puhul ei tohiks võimaliku esimese naispeaministrigi teel saada liiga suureks takistuseks pikk Eestist eemalolek.

Nii paistab, et Kaja Kallasel jääb pärast Pevkuri loobumist üle võim vaid üles korjata. Seda muidugi juhul, kui Kallase hetkelist üllatust asjade nii kiire edenemise üle ei kasuta äkkrünnakuks ära mõni teine juhikoha pretendent.

Jaga artiklit

10 kommentaari

V
Vaal  /   14:55, 19. dets 2017
Milline on olnud juhtimiskogemus Pevkuril, Rõivasel, Michalil, Pentus- Rosimannusel, Meikaril, Pallingul jt noorema põlvkonna reformaritel? Kõik on erakonna noortekogust tulnud- küpsetatud broilerid. Kaja Kalllas on töötanud vähemat erasektoris advokaadina. Milllsel juhtival kohal on töötanud J.Ratas ja K.Simson? Ka noortekogust tulnud? Ajalooane majandusministrina on praegu ikka täitsa ämbris. Raudtee ehitatakse tühja koha `peale - Turbasse.
A
Andree  /   11:35, 19. dets 2017
Kaja Kallas on töeline valge leht. Ei mingit märki juhtimisoskustest, ei mingit suurettevötte juhtimise kogemust, kaks suurt silma ja kinnine suu. Kahju, et vallavanemast isa otsustas oma tütre sellise supi sisse ära uputada. See on jöhker .

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis