Eesti uudised

Üks kodutu viidi vangimajja, teine põletas maja maha (1)

Arvo Uustalu, 14. detsember 2017 23:35
EI LÕHKENUD: Põlengus tõmbus gaasiballoon mustaks, kuid õnneks ei lõhkenud.Foto: Aldo Luud
Esmaspäeval kella 11 ajal teatati häirekeskusele tulekahjust Tartumaal Laguja külas, kus kustutustööde käigus leiti mehe surnukeha, kuigi laguneva ja elektrita maja omanik ei ela seal enam aastaid.

Päästjate kohale jõudes, ulatusid naabritest kaugel asuva talumaja uksest leegid välja ning põlesid tuba, köök ja koridor. Hoonest leiti hukkunud 61aastane mees. Menetlusinspektorid selgitasid, et põlengu põhjustas hooletus lahtise tulega ümberkäimisel – suitsetamisel või küünla kasutamisel. Päästjad tõid majast välja kuumusest mustaks tõmbunud gaasiballooni, millest veel eile gaasi immitses ning diivani, mis oli vedrudeni ära põlenud.

Lagujal tõdetakse, et sealkandis on see juba teine juhtum, kus asotsiaalsete eluviisidega inimesed on maja maha põletanud. Nimelt põletasid sotsiaalmaja elanikud neli aastat tagasi oma kodu nii maatasa, et püsti jäi ainult kaks korstnat. Sotsiaalmaja kolmest elanikust viis politsei kaks otse kainestusmajja.

Päästeamet kontrollib praegu  kasutuseta hooneid ning sotsiaalkortereid suurte jõududega, kuna viimasel nädalal on sisuliselt iga päev üks inimene tulekahjus hukkunud.  Lääne päästekeskuse juht Heiki Soodla tõdeb, et viimased tulehukkunud on põhjustanud just eluheidikud ja põlenud on kasutuseta hooned ja sotsiaalpinnad. 

Samal teemal

20.11.2017
Sotsiaalmaja elanik kurdab pidevalt valitseva terrori üle: „Siin on väga raske elada.”