Eesti uudised

Promotüdrukuagentuurid hiilivad maksudest kõrvale 

Tartu Ekspress, 14. detsember 2017 08:34
Foto: Vida Press
Meedias üha enam tähelepanu koguvad promotüdrukute ja tantsijate vahendamisega seotud agentuurid tikuvad alatasa tööjõumaksud maksmata jätma.

Moiety agentuuri omaniku Lyseth Lutsu sõnul on ettevõte sõlminud töötajatega käsunduslepingud ning maksab korralikult makse. Samas lisas Luts, et mõne väiksema tööotsa puhul toimub koostöö ka mitteametlikult. „On ette tulnud, et mõni DJ pakub minu tantsutüdrukule tööotsa ja sel juhul maksab see DJ peale esinemist tüdrukule kokkulepitud tasu kohe sularahas, millelt makse ei maksta,“ märkis ta, lisades, et seda tehakse väga sageli ka teistes agentuurides. Lutsu kinnitusel on suuremate ettevõtetega koostööd tehes Moiety tegevus alati seaduslik. 

Moiety heaks tööd murdnud tooteesitleja sõnul ei ole aga agentuur temaga kahepoolset lepingut siiani sõlminud ning töötasu pealt pole seega mõistagi kohustuslikke makse arvestatud. Teisalt on ta enda sõnul koostööd teinud ka tooteesitlejaid vahendava ettevõttega Baltic Promotions, millega on korralik leping olemas ning kohustused riigi ees täidetud.

Refereeritud artikli täisteksti loe Tartu Ekspressist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee