Eesti uudised

Searahaskandaal: kas minister Simson aitas elukaaslasega seotud firmadel toetust saada? (105)

Geidi Raud, 14. detsember 2017, 00:00
SIGADUS VÕI MITTE? Kuigi seakatk laastas ka Kadri Simsoni elukaaslasega seotud seafarmi, on sellele ettevõttele toetuse maksmisel siiski mõru maik juures. Foto on illustratiivne.Foto: Tiina Kõrtsini

Väited, justkui oleks majandus- ja taristuminister Kadri Simson andnud elukaaslase Teet Soormiga seotud firmadele siseinfot, võtsid teisipäeval poliitilise pöörde, kui opositsioonierakond hakkas hauduma plaani ministrile umbusaldust avaldada. Simson  kinnitab, et tema elukaaslane pole seakasvatuse toetust saanud. 

Teet Soorm ei vastanud kolmapäeval küsimusele, kas ta võib, käsi südamel, vanduda, et tema elukaaslane Kadri Simson pole talle ega tema äripartneritele siseinfot andnud. 

„Minu elukaaslane ei ole sentigi toetust saanud. Mitte sentigi. Postimees on üritanud korduvalt seesugust väidet levitada, kinnitades koguni, et Soorm oli toetuste jagamisel suurim kasusaaja. See on vale. Tal pole ettevõtteid, mis oleksid neid saanud,“ teatas Simson Facebookis. Tõsi, tema seisukoht on juriidiliselt korrektne: mullu detsembris määrati seakasvatuse toetus ettevõttele OÜ Linnamäe Peekon, mis ei kuulu otseselt tema elukaaslasele. Nimelt on Soorm ühe selle osaniku, Tarva Konsultatsioonid OÜ asutaja. Viimase osanik on aga tema isa Ain Soorm. Sellele ettevõttele kuulub umbes veerand OÜst Linnamäe Peekon.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19. detsember 2017, 21:09
TV3 VIDEO | Kadri Simson Keskerakonna aasta madalaimast toetusest: kui valimisi lähedal ei ole, pole põhjust muretseda!
12. detsember 2017, 19:26
Simson lajatab Reformierakonnale vastu: mu elukaaslane pole sentigi saanud!
7. detsember 2017, 21:04
Teet Soormiga seotud ettevõte muutus toetusekõlblikuks napilt enne tähtaega
7. detsember 2017, 07:41
Kahtlustäratavad tehingud HKScanis olid emafimale tegelikult ammu teada

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee