(PantherMedia / Scanpix)

Kohalik ajaleht Cape Cod Times kirjutab Tisbury linnas töötanud politseinikust Mark Santonist, kes vallandati 8. detsembril. Muu hulgas kuulus tema pattude hulka jaoskonna arvuti seadistamine eesti keelde.

Santoni põhikuritegu oli siiski kahtlusaluse autosse üksinda jätmine, mille käigus üritas kinnipeetav endalt elu võtta. Järgnenud uurimisprotsessi käigus valetas mees toimunu kohta.

Santon on varemgi saanud tööalaste vigade kohta märkusi. Näiteks levitas ta töökaaslase kohta kuulujutte ning seadistas ühe jaoskonnale kuuluva arvuti eestikeelseks.

Viimatimainitud juhtum leidis aset 2015. aastal. Santon eemaldati uurija ametikohalt ning tal paluti tööarvuti tagastada. Pole teada, kas solvumisest või kogemata, kuid tagastatud sülearvuti oli järsku eestikeelne. Samuti oli arvutist eemaldatud kõik programmid ja failid. Jaoskonna tehnikul oli kõvasti mässamist, et arvuti enne järgmisele töötajale edasi andmist uuesti inglisekeelseks tagasi muuta.

Jaga artiklit

35 kommentaari

J
juhan  /   10:24, 17. dets 2017
päris 100% ei ole, näiteks @ märki usa tähestikuga ei saa nii nagu sa seda oled harjunud kodus tegema, neil puuduvad klaviatuuril täpiga tähed ja on asendatud muude sümbolitega. neid näiteid on veel, ei hakka kõike kirja panema ja tõttöelda ega ei teagi kõiki erinevusi, aga lihtsale usa kodanikule kelle jaoks on kodumaa NR.1 siis võib selline vahetus ikka korralikku peavalu valmistada.
M
Mis tähendab  /   04:42, 14. dets 2017
eestikeelseks, tähestik on sama.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis