Maailm

Lasteahistamises süüdistatud poliitik kaotas valimised (2)

Toimetas Greete Kõrvits, 13. detsember 2017 10:25
Roy Moore keeldub kaotust omaks võtmast.Foto: Reuters / Scanpix
Vabariiklasest senaatorit Roy Moore'i on mitu naist süüdistanud ahistamises ja ebasobivas läbikäimises ajal, mil naised olid veel teismelised tüdrukud ja Moore täisealine mees. Vastu kõiki ootusi ning hoolimata tugevast toetusest Alabama osariigi konservatiividelt kaotas Moore aga senativalimised.

Üks tütarlaps oli süüdistuste järgi tema ja Moore'i läbikäimise ajal vaid 14aastane. Ühel naisel oli ette näidata ka keskkooliaegne aastaraamat, milles Moore teda õnnitleb. CNN vahendab, et Moore'i strateegia oli lihtne: kõike eitada ja tähelepanu kõrvale viia. Huvitaval kombel ei näidanud arvamusküsitlused märke sellest, et Moore'i toetajaskond oleks vähenenud. Umbes 44 protsenti küsitletutest arvasid, et süüdistused tema vastu on valed.

Väga konservatiivne Alabama osariik üllatas seega kõiki, kui eilsed valimised võitis napilt hoopiski demokraat Doug Jones. Demokraadid pole Alabamas võimu ligi saanud 1990ndate algusest.

Roy Moore ei jäta jonni ka pärast kaotust ning keeldus teisipäeva õhtul Jonesi võitu tunnistamast.

Võidumees: Doug Jones tänab toetajaid. Foto: Reuters / Scanpix

Roy Moore'i toetas avalikult ka president Donald Trump, kelle jaoks on soosiku kaotus muidu vabariiklastele ühes kõige truumas osariigis poliitiliselt küllaltki piinlik kaotus. Kriitikud pidasid Moore'i toetamist moraalselt vääraks, kuid nüüd Moore isegi ei võitnud. Trumpi meeleolu kajastab ka tema Twitteri-säuts.„Palju õnne Doug Jonesile raskelt kätte tulnud võidu puhul. Eks rikutud sedelid mängisid suurt rolli, aga no võit on võit. Alabama inimesed on toredad ja õige lühikese aja pärast saavad vabariiklased senatikohta uuesti sihtida. See ei lõpe iial!“

Samal teemal

15.12.2017
Kas tõsielustaar lahkus Trumpi alluvusest ise või lohistati Valgest Majast välja?
13.11.2017
USA poliitik eitab, et ahistas seksuaalselt 14-aastast last

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee