Eesti uudised

Hanno Pevkur: Kaja Kallas on varem või hiljem Eesti peaminister (51)

Toimetas Triinu Laan, 13. detsember 2017 09:16
Foto: Mati Hiis
Sisetülides vaevleva Reformierakonna esimees Hanno Pevkur toetab  Kaja Kallast uue esimehena ning näeb teda tulevikus ka peaministri rollis.   

"Kaja Kallas on varem või hiljem Eesti peaminister, aga isa (Siim Kallas) liigne innukus sillutada oma tütre karjääri ennaktempos jätab sellele kõigele mageda maigu ja kombineerimise kuvandi," ütles Pevkur intervjuus Postimehele.

Samal teemal

Varasemas usutluses ERRile soovitas Reformierakonna auesimees Siim Kallas erakonnale  järgmise aasta suvel uued juhivalimised korraldada. Mõttest hakkas kinni Hanno Pevkur, kes  tegi ettepaneku korraldada erakorralised erakonna juhatuse valimised juba jaanuaris 2018. 

Reformierakonna esimehe korraline ametiaeg kestab kaks aastat ehk Pevkur peaks olema ametis jaanuarini 2019. Kui et valimised on juba märtsis 2019, pole tema sõnul mõistlik hakata korraldama uue esimehe valimisi napilt kaks kuud enne valimisi, mistõttu ta käiski välja ettepaneku korraldada erakorralised valimised juba jaanuaris 2018.

Reformierakonna aseesimees ja eurosaadik Kaja Kallas tunnistas, et  erakonna esimehe ettepanek tuli juhatuse liikmetele ootamatult.

Samal teemal

26.02.2018
TV3 VIDEO | Kaja Kallas ja Arvo Hallik abielluvad sel aastal
16.12.2017
Muutuste aeg: kas oravad on valmis Kaja Kallast juhiks valima?
14.12.2017
VIDEO | Pevkur: oleksin jätkuvalt tugev kandidaat esimehe kohale
13.12.2017
Ligi häirib Pevkuri suhtlus meediaga, kuid toetus Kallasele on olemas