Eesti uudised

Tassike teed ja siis saabub vaikus: kui kõrts ei suvatse muusika eest maksta, siis juhe seinast välja! (43)

Marvel Riik, 13. detsember 2017, 11:20
PISTIK SEINAST VÄLJA:  Politsei tegi koos EAÜga reide viide Tallinna hinnatud toitlustuskohta, kontrollimaks, kas neil on leping EAÜga, mis lubaks neil seaduslikult külastajatele muusikat mängida. Kohvik Klausil seda polnud, mistõttu pidi politsei muusikakeskuse kinni panema.Foto: Alar Truu
Eesti Autorite Ühing (EAÜ) ei suuda Tallinna hinnatud toidukohtadelt saada litsentsilepinguid, mis lubaks neil seaduslikult külalistele muusikat mängida. Abi otsiti politseilt, kelle reid pani viiest toidukohast vaid ühte lepingut sõlmima. Restoranide omanikud tõdevad, et seadused on täitmiseks, kui on skeptilised EAÜ kavatsute suhtes, pannes neid retooriliselt küsima, kas viimased on muusika ihukaitsjad või maksukogujad?

Novembrikuu viimasel reedel, nagu iga nädalavahetuse alguses, kogub õhtune sumin Tallinna vanalinna külje all tuure. Koguneb kohalikke ja külalisi lähemalt ja kaugemalt ning enamus neist otsib varem või hiljem kohta, kus seltskondlikult tagumik ankrusse panna, midagi hamba alla visata ja kõrist alla kallata. Mõistagi käib selle kõige juurde hea muusika – kes see siis ennast vaikuses mugavalt tunneb?

Kõigi Õhtulehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

43 KOMMENTAARI

t
tisler 14. detsember 2017, 16:17
kas need autorite ühingust maksavad ka mulle, kui iga kord istuvad minu valmistatud toolile või diivanile, või pakuvad istet külalistele? Tahan ka korra tööd teha ja pärast terve elu selle eest raha saada.
h
14. detsember 2017, 00:12
Helireostuse eest peaks maksma jah.
Loe kõiki (43)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee