Kersti Kaljulaid (Alar Truu)

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond tahab luua Eestis presidendi tagandamise protseduuri, sest riigipea tööandja on ikkagi riigikogu, millele ta ei saa ettekirjutusi teha.

EKRE riigikogu fraktsiooni juhil Martin Helmel ajas harja punaseks eilne parlamendi õiguskomisjoni Kadriorus käik, kus president Kersti Kaljulaid võttis sõna ka kooseluseaduse teemal. Helme sõnul on riigipea asunud oma sekkumisega ründama nii põhiseadust, kui ka võimude lahususe põhimõtet.

Partei esimees Mart Helme lisab, et presidendi selline käitumine ja suhtumine meenutab juba Louis XIV fraasi „Riik, see olen mina!“.

"Kersti Kaljulaid on aga asunud ründama nii põhiseadust kui võimude lahususe põhimõtet. Eesti vabariigis ei ole kahjuks seadustes ette nähtud presidendi tagandamise protseduuri. Tegelikult tuleb see protseduur luua, et teadlikult ja tahtlikult põhiseaduslikku korda lammutava presidendi saaks ametist tagandada. Kersti Kaljulaid tõestas oma sammuga veelkord, et ta ei ole Eesti rahva riigipea," ütles Mart Helme.

Mart Helme rõhutab, et president Kersti Kaljulaidi tööandja on riigikogu. „Riigikogu kinnitas ta vaikimisi ametisse ja mina riigikogu liikmena oleksin valmis Kaljulaidi ka vaikimisi ametist tagasi kutsuma. Eraettevõttes oleks firma nõukogu omanike tahte vastaselt käituva juhatuse liikme saatnud ammugi tootvale tööle,“ lisas Helme.

Jaga artiklit

117 kommentaari

K
kordan  /   17:17, 13. dets 2017
Kutsun kõiki EKRE erakonna liikmeid ja nende valijaid üles OSAVÕTMA Ekre juhtide Helmede TAGANDAMISE PROTSEDUURIL.
Ekre juhid Helmed on selle erakonna viinud juba täielikult rappa, sellepärast peame neist vabanema.
Ligi 1000 endist ekre liiget soovivad siis jälle astuda EKRE erakonda.
Isegi
President Arnold Rüütel, kes on Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) auesimees, tunnistas, et teiste poliitikute mustamine ja laimamine on liig, mis liig.
Veel tunnistas Rüütel, et ta ei kiida heaks EKRE mõnede liikmete /loe:Helmede/ äärmuslikke, ühiskonnas suurt kriitikat tekitanud seisukohti.
L
lihtne küsimus  /   14:01, 13. dets 2017
protseduuri (66)
Paljud karjuvad siin kooris, et
Eestis pole presidenti vaja,
meie riigi jaoks on PRESIDENT mõttetu kulu
Pole mõtet hoida presidenti suurel palgal jne, jne. jne.
.
Nüüd üks tagasihoidlik küsimus kõigile selliste juttude ajajatele:
MIKS KANDIDEERIS SIIS MART HELME PRESIDENDIVALIMISTEL,
kui Eestis pole presidenti vaja või
kui president on ainult üks mõttetu kulu?
Palun ilma keerutamata, ilma sõimamiseta ja ilma luulutamata korrektset ja asjalikku vastust.
Usun, et mõni targem teie seas oleks selleks vastuseks küll võimeline.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis