Maailm

FOTOD | RATAS PARIISIS: tark investeerimine aitab ära hoida järsud muutused ühiskonnas (7)

Toimetas Denes Kattago, 12. detsember 2017 18:49
Pariisi kliimatippkohtumineFoto: Jürgen Randma/Riigikantselei
Peaminister Jüri Ratas osales täna Pariisi kliimatippkohtumisel One Planet Summit, mis keskendus kliimamuutuste ohjamise ja muutustega kohanemise rahastamisele ning heitmekaubanduse tõhustamisele. „Riigid seisavad kliimamuutustega toimetulekul tõsiste valikute ees. Üks võimalus on olla ettenägelik ja investeerida uutesse puhastesse tehnoloogiatesse. Teine variant on jätkata vanal moel, aga sel juhul tuleb inimestel valmistuda ehmatuseks, et ükshetk tuleb kohanemiseks järsult muuta oma eluviisi. Arvan, et esimene valik on mõistlikum, vastutustundlikum ja valutum,“ ütles peaminister. Ratas tõdes, et üleöö ei ole võimalik praegusest tehnoloogiast loobuda, kuid seda tõsisemalt  tuleb valmistuda üleminekuks puhastele tehnoloogiatele. „Muutuse saavutamiseks peavad valitsused, ettevõtjad, investorid ja vabakonna esindajad koos pingutama. Tänane tippkohtumine tõi kõik osapooled Pariisi kokku,“ lisas Ratas.  Tippkohtumine tähistas kahe aasta möödumist Pariisi kliimaleppe sõl

 

Samal teemal

Euroopa Liit kannab maailmas põhiraskust kliimamuutuste vastu võitlemisel ja nendega kohanemisel. Eesmärgiks on 2030. aastaks vähendada oma kasvuhoonegaaside heitkogust 40 protsenti võrreldes aastaga 1990. „Mul on hea meel, et oleme eesistumise ajal kliima kaitseks juba saavutanud olulisi kokkuleppeid heitkogustega kauplemise süsteemi uuendamisel, aga ka heitkoguste vähendamiseks põllumajanduses ja transpordis.  Loodan peatset kokkulepet maakasutuses ja metsanduses,“ märkis Ratas.

 

„Kliimamuutuste ja nende põhjuste osas võib inimestel olla vastakaid arvamusi, kuid me peame ühiselt pingutama, et pärandada järgmistele põlvedele puhas ja elamiskõlblik keskkond,“ sõnas peaminister.

 

Peaminister Ratas kohtus kliimatippkohtumise ajal eraldi Marshalli Saarte presidendi Hilda Heinega, et rääkida Eesti kandideerimisest ÜRO Julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee