Meedia

Tallinna linnapea kaitseb venekeelset PBK telekanalit: info peab inimesteni jõudma! (44)

Toimetas Denes Kattago, 12. detsember 2017 17:40
Taavi AasFoto: Robin Roots
Meediaeksperdi Raul Rebase soovitus Tallinnal mitte tellida PBK-lt linnauudiste edastamiseks eetriaega tähendaks seda, et Tallinna sõnumid ei jõuaks venekeelse elanikkonnani, hoiatab Tallinna linnapea Taavi Aas suhtlusvõrgustikus.

Kommunikatsiooniekspert Raul Rebane osutas tänases Postimehes ilmunud arvamusloos, et kuna PBK sisu on vaenulik, ei peaks Tallinna linn sealt linnauudiste tarbeks eetriaega ostma.

Samal teemal

“Kommunikatsioonistrateegia, et “hakake nüüd kõik eestlasteks” on surnult sündinud. Tegelikult on Tallinna linna kommunikatsioon venekeelse elanikkonna suunas olnud viimaste aastatel märksa edukam kui Eesti riigi kommunikatsioon ja põhjuseks on see, et me edastame oma sõnumeid kanalites, mida jälgitakse,” mainis Aas. “Praegu kuulen kriitikat, aga ei kuule lahendusi.”

Tema sõnul on Tallinna linn suutnud tegutseda nii, et linnaasjad on venekeelses meedias kajastatud ja seda korrektselt ning faktitruult. “PBK linnauudiste puhul on intervjueerijateks on Eesti avalikkuses suhteliselt hästi tuntud ajakirjanikud nagu Jelena Poverina ja Mihhail Vladislavlev, kes tegutsevad professionaalselt,” ütles Aas. 

Aas juhtis tähelepanu, et Pervõi Baltiiski Kanal (PBK) pole Venemaa kanal, milleks Rebane teda tänases Postimehes korduvat nimetab, vaid selle peakorter on Riias ja filiaal Tallinnas. “Osa tema sisust tuleb ka Venemaa Pervõi Kanali poolt, kuid igal juhul on tegemist Baltikumi vaadatuima kanaliga ja seda tuleb arvestada,” mainis Aas. “Kui vaadata Eesti ettevõtteid, mis sinna reklaami ostavad, siis ilmselt seal peitub ka vastus, miks nad seda teevad – sest see töötab.”

Aas avaldas kahetsust, et Postimees jättis avaldamata tema tänase vastulause Rebasele, kuna see sisaldas kriitilisi märkusi Postimehe suunal. “Ilmselt ei talu nad kriitikat,” ütles Aas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee