Maailm

Mis on Donald Trumpi lemmikeine? (4)

Toimetas Greete Kõrvits, 12. detsember 2017 15:35
Kuigi sel pildil naudib Donald Trump sealihaviilakat, ei ole see siiski tema lemmiktoit.Foto: Reuters / Scanpix
Ameeriklaste president Donald Trumpi kiirtoidulembus pole eriline saladus, kuid toitumiseksperdid on tema valikute pärast pisut murest. Viimane tervisekontroll näitas, et president Trumpi tervis pole küll kõige hullem, ent tema meelismenüü juures ei pruugi see kaua kesta.

2016. aasta presidendikampaania ajal said ameeriklased näha oma tulevase presidendi eelistusi kiirtoidu osas. Ükskord säutsus Trump Twitteris ka pildi endast oma eralennukis, nautimas Kentucky Fried Chickeni praekana soustiga.

Samal teemal

Trump endine kampaaniadirektor Corey Lewandowski rääkis CNNile, et presidendi lemmikrestoraniks on siiski McDonald's. Sealsest menüüst on tal enamasti üks eelistus: kaks Bic Maci, kaks Filet-O-Fishi hamburgerit ja šokolaadimaitseline jäätisekokteil.

Trumpil on ka burkside söömiseks omapärane eelistus - nimelt ei söö ta kunagi ära kukleid, mille vahele hamburgerid on ehitatud.

Kuid isegi ilma kuklite ja friikartuliteta on toitumisspetsialistide sõnul presidendi lemmikroog murettekitav. „See ei ole tervislik toitumine, isegi kui ta ei tarbi neid süsivesikuid, mis kuklis on,“ ütleb CNNi toitumisekspert Lisa Drayer. „Pean tunnistama, et mulle meeldiks, kui ta sööks [päevas] poole sellest proteiinihulgast ja muidugi kõvasti vähem küllastunud rasvhappeid.“

Ilma kukliteta on Trumpi lemmikeines siiski vähemalt 1880 kcal. Üldiselt soovitavad USA arstid tarbida päevas umbes 2000 kcal. Kuigi pole teada, millises suuruses šokolaadikokteili president eelistab, on keskmises suuruses kokteilis üksi juba 2,5 korda rohkem suhkrut kui on soovitatavas päevases annuses.

Viimase arstikontrolli järgi kaalub 190 cm pikkune president 107 kg. Tema kehamassiindeks (KMI) on seega 29,5, mis tähendab, et ta on ülekaaluline, kuid siiski mitte veel ohtlikult ülekaaluline (KMI üle 30). Tema kolesteroolitase vastab terve inimese omale - 169 mg/dl (normaalne on alla 200) ja tema vererõhuks mõõdeti 116/70. Trump võtab kolesterooli alandavat ravimit ning ta on 71aastane.

Lisa Drayer muretseb, et sellises vanuses ning armastusega rämpstoidu vastu ei pruugi Trumpi muud suhteliselt head tervisenäitajad kauaks nii jääda. „Aeg-ajalt on hamburger täiesti okei, aga seda regulaarselt või sageli süüa pole hea,“ selgitab ta. „Punases lihas on küll rauda ja valku, aga suures koguses hakkab see tervist halvasti mõjutama.“ Kalaburgeri juurest võiks Drayeri hinnangul välja jätta ka juustuviilu ja Tatari kastme. Siiski pole täpselt teada, kui sageli Trump oma lemmikeinet tarbib.

Samal teemal

02.05.2018
Trumpi kunagine arst: presidendi ihukaitsjad otsisid mu kabineti läbi
06.01.2018
50 000 eurot päevas: Malta rikkur toidab Eestit kõige usinamalt
06.10.2017
Soome ja Prantsuse McDonald'sites saab osta taimetoiduburksi
02.09.2017
ÕHTULEHE TEST | Friikartul: tänavatoit või restoraniroog?