Maailma suurima lühifilmifestivali ja Cannes'i järel suuruselt teise Prantsuse filmifestivali Clermont-Ferrandi valikukomisjonile saadeti seekord rekordarv Eesti lühifilme.

39 filmist pääses rahvusvahelisse võistlusprogrammi Chintis Lundgreni „Manivald“. Kokku kandideeris 6621 filmi, valituks osutus neist 75 linateost.

Eesti-Horvaatia-Kanada animatsioon jutustab 33aastasest rebasest Manivaldist, kes elab endiselt koos pensionärist emaga. Kui nende ellu sekkub kuum pesumasinaparandaja hunt Toomas, areneb välja armukolmnurk, mis keerab Manivaldi elu pea peale.

„Manivald“ on linastunud enam kui poolesajal festivalil ning võitnud 13 auhinda. Enne veebruarikuist Clermont-Ferrandi festivali väisab film jaanuaris Sundance'i festivali USAs.

Režissöör Chintis Lundgren (sündinud 1981 Tallinnas) hakkas animafilme tegema oma lõbuks 2008. aastal. Ta on iseõppija, kuid on jõudnud oma filmidega festivalidele üle maailma (näiteks Ottawa, Annecy, Zagreb, OIAF, LIAF) Hetkel elab Lundgren Horvaatias ning teeb tihedat koostööd stuudioga Adriatic Animation.

Jaga artiklit

1 kommentaar

M
Mart  /   01:22, 13. dets 2017
Ei jõua keegi enam neid filme vaadata. Liiga palju on inimesi, autoreid, kirjanikke, gunstnikke ja nende "meeletult olulisi" teoseid.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis